Samospráva

Vo Fiľakove od júla získali prácu v občianskej poriadkovej službe dvaja noví ľudia

Dvaja ďalší ľudia získali od začiatku júla zamestnanie zásluhou druhej etapy projektu Miestnej občianskej poriadkovej služby (MOPS) vo Fiľakove v okrese Lučenec.

Ilustračný obrázok k článku Vo Fiľakove od júla získali prácu v občianskej poriadkovej službe dvaja noví ľudia
Zdroj: TASR

Na jednom z posledných zasadnutí mestského zastupiteľstva o tom informovala prednostka mestského úradu Andrea Mágyelová, podľa ktorej dôjde aj k zvýšeniu rozpočtu projektu.

„Namiesto doterajších ôsmich členov MOPS by sme tak mali mať desať. Celková výška oprávnených výdavkov na celú dobu trvania projektu je viac ako 245-tisíc eur,“ konkretizovala Mágyelová, podľa ktorej väčšina peňazí na tento účel ide z eurofondov a štátneho rozpočtu. Mesto projekt spolufinancuje piatimi percentami, teda zhruba 12-tisíc eurami.

Ako prednostka dodala, žiadosť o rozšírenie projektu podala samospráva ešte vlani v októbri a druhá etapa sa mala začať v januári, pre byrokratické prekážky sa však jej štart oneskoril o pol roka. Napriek tomu bude trvať plánovaných 24 mesiacov a skončí sa v júli 2021.

Podľa primátora Attilu Agócsa je jedným z pozitív projektu práve dlhšia prítomnosť hliadok vo Fiľakove. „Pôvodne sa totiž projekt mal končiť už v decembri 2020,“ poznamenal.

Ilustračné foto, archív TASR

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM