Simona Husaniková Správy

Uff... trópy nepoľavia: Až do víkendu nás potrápia až 35-stupňové horúčavy!

Veľké horúčavy nepoľavujú. Až do piatka je vyhlásený v Lučenskom okrese druhý stupeň výstrahy pred vysokými teplotami. Teploty sa majú miestami pohybovať v rozmedzí od 33 do 35 stupňov Celzia. V najbližších dňoch sa preto pripravte na poriadnu páľavu.

Ilustračný obrázok k článku Uff... trópy nepoľavia: Až do víkendu nás potrápia až 35-stupňové horúčavy!
Zdroj: TASR

Posledné dni nás poriadne potrápili silné horúčavy. Podobné teploty môžeme očakávať aj v ďalších dňoch. Od stredy 19. júna do piatka 21. júna sa ortuť v teplomeroch miestami má vyšplhať na 33 až 35 stupňov Celzia. Meteorológovia preto pre náš okres vydali výstrahu druhého stupňa.

Vysoké teploty predstavujú aj zvýšené nebezpečenstvo pre zdravie. „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ varujú pracovníci SHMÚ. Nezabúdajte preto dodržiavať pitný režim a nevyvarujte sa dlhodobo priamemu slnku.

Horúčavy nás potrápia:

Streda 19. júna – od 11:00 do 17:00 hod.

Štvrtok 20. júna – od 11:00 do 17:00 hod.

Piatok 21. júna – od 11:00 – 19:00 hod.

Takéto páľavy nie sú bežné. Informuje o tom aj SHMÚ v svojej meteorologickej výstrahe: ,,Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká."

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM