Ľubomíra Karmanová Správy

TOP 5 tém týždňa: Územie zázrakov, študenti si vyhrnuli rukávy, aj osud kocky na Rúbanisku...

Uplynulý týždeň bol v našom meste na udalosti bohatý. My sme vybrali 5 najklikanejších článkov týždňa. Aha, čo v našom meste najviac zarezonovalo.

Ilustračný obrázok k článku TOP 5 tém týždňa: Územie zázrakov, študenti si vyhrnuli rukávy, aj osud kocky na Rúbanisku...
Zdroj: Dnes24.sk

Územie zázrakov

Mnoho ľudí dnes neverí na zázraky, ale sú aj takí, čo sú kvôli niektorým miestam ochotní prejsť tisícky kilometrov. Takéto miesto nájdeme aj neďaleko Lučenca. Prichádzajú sem stovky ľudí z celého Slovenska. Čo ich priťahuje do osady neďaleko Lučenca?

Čítajte tu: Územie zázrakov neďaleko Lučenca? Prichádzajú sem ľudia z celého Slovenska! FOTO!

Šikovní študenti

Študenti v Lučenci si vyhrnuli rukávy a chytili do rúk motyky, aj hrable. V rámci týždňa dobrovoľníctva zveľadili zarastené športovisko neďaleko svojej školy. Organizátorom aktivity boli dobrovoľníci z OZ Young folks, v spolupráci s riaditeľom Pedagogickej školy. Pomohlo aj samotné mesto.

Čítajte tu: Študenti v Lučenci si vyhrnuli rukávy a chytili do rúk motyky, aj hrable: Toto sa im podarilo

100 nových pracovných miest

Známa firma z Lučenca je jednou z troch, ktoré žiadajú od štátu pomoc v podobe úľavy na daniach. Firma na realizáciu rozšírenia výroby pigmentových nábytkárskych výrobkov požaduje investičnú pomoc 1,48 milióna eur vo forme úľavy na dani z príjmu. Do roku 2018 sa zaväzuje otvoriť 97 pracovných mi­est.

Čítajte tu: Firma z Lučenca žiada od štátu úľavu dane: Chce vytvoriť takmer 100 nových pracovných miest

Kocka na Rúbanisku

Betónová kocka na najosídlenejšej časti Lučenca si už prežila svoje. Detské hry, stretnutia obyvateľov, prvé lásky. Obyvatelia Rúbaniska ju považujú za legendu, ktorá sa spája s ich detstvom, či mladosťou a ukrýva v sebe krásne príbehy. Už v októbri sa jej osud naplní a stane sa minulosťou.

Čítajte tu: Kocka na Rúbanisku bude onedlho minulosťou: Radnica s ňou má svoje plány

Nové logo mesta

Mesto Lučenec má v úmysle v internetovej komunikácii, pri kultúrnych podujatiach, ale aj pri komunikácii mesta so zahraničím, okrem tradičných symboloch mesta, využívať aj logo. Vyhlásilo preto súťaž na logo a vizuálny štýl mesta Lučenec. Autor víťazného loga získa finančnú odmenu.

Čítajte tu: Lučenec chce vlastné logo, vyhlásilo súťaž: Na víťaza čaká finančná odmena

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM