Rôzne

Svet v meste ponúkne Lučenčanom tri dôležité spoločenské témy

Festival Svet v meste je pokračovaním filmového festivalu Jeden svet Lučenec.

Ilustračný obrázok k článku Svet v meste ponúkne Lučenčanom tri dôležité spoločenské témy
Zdroj: Divadlo B.S.Timravy v Lučenci

V termíne 21.3. – 23.3.2019 sa uskutoční 3. ročník multižánrového Festivalu Svet v meste. Divadlo B.S.Timravy sa i tento rok stane dejiskom centra pre dokumentárne filmy, diskusie, workshopy a divadelné predstavenia.

Festival Svet v meste je pokračovaním filmového festivalu Jeden svet Lučenec. Organizátori sa rozhodli posunúť festival z filmového na multižánrový a to si žiadalo vytvorenie občianskeho združenia rovnomenného názvu Svet v meste.

Tretí ročník sa zameria na tri hlavné témy, ako sú Prečo mladých inšpiruje extrémizmus, Ako ustáť globálny konzum a Rómska debata.

„Potešilo nás, že pre tento ročník sme vytvorili spoluprácu so Strednou Odbornou školou hotelových služieb a dopravy v Lučenci, ktorá sa bude spolupodieľať na celkovej organizácii podujatia. Celkovo to odráža hlavnú myšlienku komunitného organizovania a spoločenského angažovania, na ktorých základoch festival vznikol," hovorí organizátor festivalu Svet v meste Ján Laco.

Festival vyvrcholí v sobotu 23. marca hudobnými vystúpeniami v Tančiarni Franz. Sprievodnými akciami budú aj tento rok prezentácie lokálnych remeselníkov a farmárov. Diváci sa rovnako môžu tešiť aj na workshop z dielne Novohradského osvetového centra.

V rámci získania viac informácií o filmoch, hosťoch, diskusií, moderátorov a koncertov sledujte stránku svetvmeste.sk a FB fanpage Svet v meste.

Ilustračné foto, FB Divadlo B.S.Timravy

Zdroj: lucenec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM