Michaela Mozolányová Správy

Strediská sa už pripravujú na lyžiarov: Vieme, kedy sa otvoria ich brány v našom regióne

Lyžiarske strediská sa už pripravujú na milovníkov zimných lyžiarskych radovánok. Zaujímalo nás, kedy plánujú spustiť novú lyžiarsku sezónu na Donovaloch, Látkach a Polomke a aké novinky majú pre návštevníkov prichystané.

Ilustračný obrázok k článku Strediská sa už pripravujú na lyžiarov: Vieme, kedy sa otvoria ich brány v našom regióne
Foto: Radka Deckerová

Donovaly už zasnežujú

Lyžiarske svahy na Záhradišti sme začali zasnežovať už v noci z nedele na pondelok pred týždňom,“ povedal marketingový manažér Park Snow Donovaly Miroslav Dobrota. „Aby sa mohli spustiť lanovky a vleky, potrebujeme nasnežiť aspoň 20 centimetrov umelého snehu,“ dodal. Aj keď v noci napadlo niekoľko centimetrov snehu, pre to, aby sa mohlo zasnežovať, musí neustále mrznúť.

Na Donovaloch budú v sezóne fungovať dve lanovky a 14 vlekov z celkovou kapacitou 14 100 osôb za hodinu. Ceny lístkov ostali na úrovni vlaňajška. Novinkou je tzv. osemhodinový výberový lístok, vhodný pre všetkých, ktorí sa nechcú viazať kúpou časových lístkov a pri častejších návštevách strediska nelyžujú celý deň.

Kočanda zaháji sezónu tesne pred Vianocami

Lyžiarske stredisko Látky – Kočanda vyhľadávajú najmä lyžiari z blízkeho okolia, hlavne z okresov Lučenec, Poltár a Detva. Minuloročnú sezónu zahájili v tomto stredisku tesne pred Vianocami, 22. 12. 2012. „Tohto roku plánujeme otvorenie podobne, víkend pred Vianočnými sviatkami a to 21. 12. 2013. Samozrejme ak nám to snehové podmienky dovolia. Momentálne ešte nezasnežujeme, zasnežovať môžeme pri teplote pod –5 stupňov, ale čakáme na priaznivejšie podmienky. Najmä ustálenejšie nočné teploty,“ povedal Marek Pisár, vedúci lyžiarskeho strediska Látky – Kočanda.

Cenník skipasov sa nemení. Ceny budú rovnaké, ako minulú sezónu, celodenné lístky tak kúpite od 10 eur a lístok na večerné lyžovanie od 6, 50 eur. V tomto roku chystajú pre návštevníkov strediska aj novinku. „Do novej sezóny by sme chceli skvalitniť poskytované služby zriadením požičovne lyžiarskeho výstroja,“ doplnil Marek Pisár. V súčasnosti lyžiarske stredisko prevádzkuje 2 vleky s prepravnou kapacitou 900 osôb za hodinu. Dĺžka vlekov je okolo 500 m a zjazdovka je určená hlavne pre nenáročných lyžiarov, lyžiarske kurzy a rodiny s deťmi.

Polomka privíta prvých lyžiarov o 3 týždne

V stredisku Ski Bučník v Polomke začali zasnežovať počas tohto víkendu. Potvrdila to Danka Vernárska z lyžiarskeho strediska Bučník. Taktiež predpokladajú, že lyžiarsku sezónu 2013/2014 otvoria 20. decembra. Všetko však závisí od toho, či budú vhodné podmienky. „V stredisku Ski Bučnik sú 3 zjazdové trate, z toho jedna ľahkej náročnosti a dve stredne ťažkej náročnosti,“ uviedla Vernárska. Vleky majú dĺžku 1 580 m, 600 m a 60 m. Výškové prevýšenie je približne 300 metrov. „K dispozícii je ski servis, požičovňa lyžiarskej výstroje, ubytovacie a reštauračné služby v penzióne či bufet. Počas nasledujúcej sezóny možné využívať Wifi pripojenie v reštaurácii penziónu,“ doplnila Vernárska.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM