Samospráva

Samospráva chce vybudovať nový cyklochodník

Výstavba nového cyklochodníka spájajúceho železničnú stanicu s priemyselnou zónou je jedným z aktuálnych zámerov, ktoré chce realizovať samospráva Fiľakova v okrese Lučenec.

Ilustračný obrázok k článku Samospráva chce vybudovať nový cyklochodník
Zdroj: TASR

Na tento účel žiada mesto 175-tisíc eur z akčného plánu rozvoja okresu, pričom projekt chce spolufinancovať sumou okolo 2500 eur. Ako priblížil primátor mesta Attila Agócs, nový cyklochodník by mal v dvoch etapách nadväzovať na už existujúcu 588-metrovú cyklotrasu prechádzajúcu mestským parkom.

„Naším zámerom je vystavať jednu časť, ktorá spojí cyklochodník v parku so železničnou stanicou, a druhú časť, ktorá sa naň napojí pri autobusovej stanici a bude prechádzať cez železničné priecestie až k priemyselnej zóne,“ ozrejmil s tým, že v budúcnosti sa budú usilovať o pokračovanie až po koniec priemyselnej zóny.

Podľa primátora už zámer prešiel cez Výbor pre rozvoj okresu Lučenec a tiež cez rozvojovú radu pri Úrade vlády SR. „Teraz čakáme na definitívny verdikt. V prípade schválenia je výstavba plánovaná na najbližšie dva roky,“ konkretizoval.

Podľa prednostky Mestského úradu Fiľakovo Andrey Mágyelovej prvá časť cyklochodníka spájajúca park so železničnou stanicou by mala mať dĺžku 228 metrov a šírku päť metrov.

„Druhá časť smerujúca k priemyselnej zóne pozdĺž Šávoľskej cesty bude dlhá 250 metrov a široká dva metre,“ priblížila prednostka, podľa ktorej táto druhá časť zvýši bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky na frekventovanej Šávoľskej ceste.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM