Eliška Šándorová Správy

Kotleba sa cíti byť nad zákonom, hovorí primátor Fiľakova. Po návšteve mesta sa mu ktosi "pomstil"

V rámci kampane súvisiacej s eurovoľbami avizovali návštevu Fiľakova predstavitelia a kandidáti strany ĽSNS. Primátor nesúhlasil, aj tak prišli.

Ilustračný obrázok k článku Kotleba sa cíti byť nad zákonom, hovorí primátor Fiľakova. Po návšteve mesta sa mu ktosi "pomstil"
Zdroj: FB A. Agócs

Kandidáti do eurovolieb využívajú posledné dni na stretnutia s ľuďmi v regiónoch. V rámci kampane ohlásili svoju návštevu aj predstavitelia Ľudovej strany Naše Slovensko. Tí sa o stretnutie s voličmi hlásili na utorok 7. mája. Účasť avizovali s Milanom Uhríkom, Milanom Mazurekom a Martinom Beluským v meste pod Fiľakovským hradom.

Míting sa mal uskutočniť v mestskom penzióne, no ako deň pred akciou informoval Denník N, majiteľ ho zrušil „z personálnych dôvodov“.

Primátor mesta Attila Agócs bol od začiatku proti a vyjadril aj svoj nesúhlas. Tri dni pred návštevou kotlebovcov zverejnil na svojom facebookovom profile svoj postoj: „Fiľakovo je tolerantné mesto. Urobím všetko preto, aby ním aj ostalo, aby extrémizmus NEDOSTAL PRIESTOR, aby sme tu naďalej v pokoji žili Maďari, Slováci a Rómovia,“ zverejnil status prvý muž Fiľakova.

Zástupcov strany postoj primátora nijako neodradil, práve naopak. Do Novohradu zavítali. Primátor však ľudí vopred upozorňoval o demonštrácii, ktorú vo Fiľakove plánujú zorganizovať.

„Kotleba sa cíti byť nad zákonom. Jeho ľudia, bez akýchkoľvek predošlých oficiálnych žiadostí a tak porušujúc zákon o verejnom zhromažďovaní, prišli do nášho mesta vyvolávať napätie. Prosím preto všetkých dobromyseľných ľudí, aby nechodili do blízkosti tohto ilegálneho zhromaždenia. Nedajme priestor prípadnej provokácii! Ukážme, že pre nás je mier dôležitejší. V nasledujúcich dňoch usporiadame vo Fiľakove demonštráciu NA STRANE TOLERANCIE. Podrobnosti upresníme neskôr,“ napísal na sociálnu sieť Attila Agócs.

Čerešničkou na záver bola „pomsta“ primátorovi. „Vážení priatelia. Po ich dnešnej fiľakovskej akcii som dostal od Chlapcov na pamiatku falošný (fake) profil. Buďte opatrní,“ upresnil primátor.

Foto: FB A. Agócs

Zdroj: lucenec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM