Eliška Šándorová Správy

Policajti si posvietia na dopravu v okrese Lučenec

V okrese Lučenec dne bude o niečo viac policajtov, čo evidentne nebude na škodu. Počas víkendu v BBSK skončili traja opití vodiči v policajnej cele.

Ilustračný obrázok k článku Policajti si posvietia na dopravu v okrese Lučenec
5
Galéria
Zdroj: TASR

V okrese Lučenec policajti na stredu naplánovali osobitnú kontrolu s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. TASR o kontrolnej akcii informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

„Policajti vykonajú osobitnú kontrolu zameranú na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti,“ uviedla hovorkyňa. Ako doplnila, v rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči pri porušení zákona o cestnej premávke zastavení priamo na ceste, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou.

Pijú a šoférujú

Ako ukazuje prax, vodiči sú nepoučiteľní. Počas víkendu policajti v Rimavskej Sobote, Brezne a v Lučenci opäť riešili opitých vodičov. Traja skončili v policajnej cele a čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Informovala o tom v utorok banskobystrická polícia na sociálnej sieti.

„Vodič (31) z Rimavskej Soboty na vozidle Opel Astra havaroval, prerazil oplotenie rodinného domu a s autom skončil vo dvore. Stalo sa to v sobotu (25. 5.) večer. Nafúkal 2,46 promile. Ďalší vodič (43) z obce Ráztoky v nedeľu (26. 5.) v noci pri kontrole nafúkal 2,65 promile a 37-ročný vodič z Trebeľoviec v rovnaký deň 2,98. Na všetkých bol spracovaný podnet na ukončenie veci v super rýchlom konaní,“ uvádza polícia.

Ilustračné foto, TASR

Opitý vodič havaroval
5
Galéria
Zdroj: lucenec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM