Alžbeta Paulíková Správy

Odklepli 320 000 €, pozoruhodný projekt sa ide realizovať: Vo Zvolene vybudujú dažďové záhrady i zelenú strechu!

Mestskí poslanci vo Zvolene schválili realizáciu pozoruhodného projektu. Popri Bratislave sme jediným mestom, ktorý sa do takéhoto rozsiahleho zeleného projektu pustil. Vo Zvolene vybudujú dažďové záhrady a aj zelenú strechu na autobusovej stanici.

Ilustračný obrázok k článku Odklepli 320 000 €, pozoruhodný projekt sa ide realizovať: Vo Zvolene vybudujú dažďové záhrady i zelenú strechu!
Foto: Marcel Páleš

Zvolenskí poslanci na rokovaní ostatného mestského zastupiteľstva riešili rozpočet mesta. Po dlhej diskusii sa im ho podarilo schváliť, čo znamená, že mesto bude budúci rok hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom.

V rámci neho poslanci odklepli aj viacero zaujímavých projektov. Pozornosť si zaslúži aj zelený projekt Biotechnické inovácie pri využití dažďovej vody v meste Zvolen. Ako uviedol hovorca Zvolena Martin Svatuška, projekt sa dostal do povedomia verejnosti ako vybudovanie dažďových záhrad v meste či zelenej strechy na autobusovej stanici.

Poslanci na tento účel schválili 320-tisíc eur. „Tento projekt vstupuje do realizačnej fázy, opatrenia na zmiernenie dopadu klimatických zmien by tak mali byť hotové na budúci rok. Zvolen je popri Bratislave jediným mestom, ktorý sa do tak rozsiahleho zeleného projektu pustil,“ dodal Martin Svatuška.

Môže vás zaujímať:

Vo Zvolene sa pripravuje zaujímavá novinka: Časové lístky pre cestujúcich MHD!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM