Ľubomíra Karmanová Správy

Obmedzenia na železnici: Vlaky pri Lučenci v týchto termínoch nepremávajú

Počas niekoľkých dní na trati medzi Lučencom a Tomášovcami budú vlaky nahradené autobusmi. Pozrite, ktoré vlaky a do kedy nebudú premávať.

Ilustračný obrázok k článku Obmedzenia na železnici: Vlaky pri Lučenci v týchto termínoch nepremávajú
Zdroj: TASR

Úsek trate medzi Lučencom a Tomášovcami začali opravovať Železnice Slovenskej republiky (ŽSR). Ako informovala ich hovorkyňa Martina Pavliková, práce budú realizované dnes do 15.40 hoc. a pokračovať budú od 16. do 21. novembra.

„Výluka v spomínanom úseku je z dôvodu opravy koľajového roštu v dĺžke 250 m. Počas realizácie bude vytrhnutý pôvodný koľajový rošt, vybagrované staré znečistené koľajové lôžko, zriadené nové štrkové lôžko, následne položený nový koľajový rošt, vymenené koľajnice a zvarené koľaje do dlhých koľajnicových pásov,“ priblížila práce Pavliková a dodala, že na záver nastane úprava geometrickej polohy koľaje, doštrkovanie a úprava koľajového lôžka do profilu.

V úseku Lučenec – Tomášovce sú odrieknuté a nahradené autobusovou dopravou vlaky č. 811, 812, 6207, 6209, 6212, 6213, 6214, 6215, 6216, 6217, 6218 a 6220. „ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku rekonštrukčných prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach,“ dodala na záver hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM