ELA Správy

Novými podpredsedami strany Most-Híd sú primátor Fiľakova a štátny tajomník rezortu školstva

Členovia vládnej strany Most-Híd sa v sobotu stretli na sneme v Bratislave. Hovorili o personálnych zmenách a výsledkoch strany

Ilustračný obrázok k článku Novými podpredsedami strany Most-Híd sú primátor Fiľakova a štátny tajomník rezortu školstva
3
Galéria
Zdroj: TASR

Novými podpredsedami strany Most-Híd sú primátor Fiľakova Attila Agócs a štátny tajomník rezortu školstva Peter Krajňák, ktorí nahradili ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa a poslanca Národnej rady (NR) SR Petra Antala. Tí sa na sobotňajšom sneme podpredsedníckych stoličiek vzdali. Po skončení snemu o tom informovalo vedenie strany.

„Je to normálny snem. Vyhodnocujeme doterajšie pôsobenie strany a iste budeme hovoriť o ďalšej stratégii strany,“ priblížil pre TASR predseda poslaneckého klubu Mosta-Híd Tibor Bastrnák.

Antala svoje rozhodnutie zdôvodnil osobnými aj straníckymi dôvodmi. Podpredseda strany by mal byť podľa neho čo najviac v regiónoch, na čo on z dôvodu nového prírastku do rodiny nemá dostatok času.

Zo straníckeho hľadiska je zas podľa neho dobré, že ho nahradí človek rusínskej národnosti. Tam totiž vidí potenciál strany. Predseda Mosta-Híd Béla Bugár tiež zdôraznil, že Sólymos aj Antala ostávajú členmi predsedníctva strany.

Bugár tiež odmietol, že by sa Most-Híd rozpadal. Pripomenul, že poslanec Martin Fedor, ktorý tento týždeň odišiel z poslaneckého klubu Mosta-Híd, nebol členom strany.

Takisto predpokladá, že budúci týždeň z klubu odíde aj predsedníčka Zahraničného výboru NR SR Katarína Cséfalvayová. Verí však, že bude podobne ako Fedor aj naďalej hlasovať za body z programového vyhlásenia vlády. „Aj ona prišla z inej strany, je to jej rozhodnutie,“ do­dal.

Snem strany Most-Híd
3
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM