Kultúra

Na návštevníkov Palóckych dní a Dní mesta Fiľakovo čaká vyše 40 podujatí

Viac ako 40 podujatí a sprievodných akcií čaká na obyvateľov i návštevníkov Fiľakova v okrese Lučenec počas 29. ročníka Palóckych dní a Dní mesta Fiľakovo.

Ilustračný obrázok k článku Na návštevníkov Palóckych dní a Dní mesta Fiľakovo čaká vyše 40 podujatí
9
Galéria
Zdroj: TASR

Podujatie sa uskutoční 15. až 18 augusta. Organizátorom je fiľakovská samospráva a tamojšie Mestské kultúrne stredisko (MsKS).

„Oslavy sa začnú vo štvrtok 15. augusta o 16.30 h otvorením výstavy Velikáni Novohradu – život a tvorba Bélu Bacskaiho v galérii Mestského vlastivedného múzea,“ priblížila riaditeľka MsKS Andrea Illés Kósik.

Dodala, že v ten istý deň o 21.00 h sa bude konať premiéra predstavenia Víťaz Janko, ktoré sa realizovalo v rámci 15. medzinárodného tanečno-divadelného workshopu.

Jedným z hlavným bodov osláv počas piatka 16. augusta bude odhalenie busty Štefana Koháryho II. pred rímskokatolíckym kostolom na Koháryho námestí. V ten istý deň budú odovzdané aj tohtoročné ceny mesta Fiľakovo.

V sobotu 17. augusta sa od 8.00 h koná Fiľakovský jarmok, divadelné predstavenia a na 10.00 h je naplánované Rodinné predpoludnie s lukostreľbou, ručne poháňaným kolotočom a drevenými hračkami. Popoludní sa uskutoční deň otvorených pivníc, doplnený koncertmi i zábavnými programami.

Nedeľa 18. augusta prinesie vyvrcholenie osláv slávnostnými omšami a procesiou, súťažou silných mužov Strongman, futbalovým zápasom III. ligy Stred a operetným predstavením Grófka Marica.

Ilustračné foto, TASR

FOTO: Hrad Fiľakovo bol v minulosti sídlom tureckého "okresu"
9
Galéria
Foto: Boris Macko
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM