Ľubomíra Karmanová Hokej

Lučenskí hokejoví prípravkári na stupni víťazov: Bronz preberali z rúk hokejovej legendy Igora Libu

Lučenská hokejová prípravka vycestovala na turnaj pod organizačným patronátom Igora Libu. Z rúk hokejovej legendy si v závere náročného turnaja mladí hokejisti prevzali bronzovú medailu.

Ilustračný obrázok k článku Lučenskí hokejoví prípravkári na stupni víťazov: Bronz preberali z rúk hokejovej legendy Igora Libu
Zdroj: Dnes24.sk

Hokejová prípravka vycestovala reprezentovať mesto Lučenec do obce Čaňa pri Košiciach na turnaj v minihokeji. Turnaj bol pod organizačným patronátom Igora Libu, podľa ktorého nesie meno aj miestna hokejová akadémia. „V súčasnosti je trochu ťažšie nájsť kvalitný turnaj, v ktorom sú súperi výkonnosťou adekvátni. Dvadsať gólové výhry či prehry nedajú nikomu nič. V tomto smere sme sa aj s kolegom Samom Slávikom zhodli, že Čaňa bol dobrý výber," myslí si tréner lučenského klubu Andrej Péter.

Na turnaji naši hráči odohrali päť náročných zápasov. Na záverečnom ceremoniály si prebrali individuálne ceny aj najlepší hráči. Za HC Lučenec to bol brankár Samuel Malček. Jeho brankárske umenie zaujalo aj brankársku legendu Jaromíra Dragana. Zaslúženými bronzovými medailami každého hráča dekoroval Igor Liba. „Každý zápas našich hráčov skvele preveril po každej stránke a donútil ich drieť na plno od prvej do poslednej sekundy. To že nám finále ušlo 18 sekúnd pred koncom samozrejme zamrzí, ale taký je šport,“ povedal tréner.

"Chlapci určite nesklamali, ba naopak svoje doterajšie výkony posunuli o kategóriu vyššie. Slová uznania od osobností ako Liba a Dragan, tiež pohladia na duši a povzbudia hráčov i trénerov do ďalšej práce. Pochvalu si zaslúži samozrejme aj rodičovský fanklub, ktorý počas celého turnaja hnal našich chalanov vpred,“ dodal na záver Péter.

Zostava Lučenec:

Brankári: Malček Samuel, Bella Daniel.

Hráči: Bódi Alex, Kaliňák Jakub, Kukla Bruno, Kubaš Michal ©, Kalman Michal, Melicher Branislav, Hrubík Jakub, Baliak Ján, Šustek Hugo, Strhár Jakub, Varga Marko, Paulíny Filip, Haferník Dávid, Sloboda Marek.

Tréneri: Mgr. Andrej Péter, Samuel Slávik

Vedúca mužstva: Katka Kuklová

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM