Lučenecký okres môže ohroziť dážď aj povodeň: Vydaná je už výstraha 2. stupňa
Výčiny počasia môžu v najbližších hodinách narobiť poriadne problémy. Pred čím varujú meteorológovia?

O výstrahách meteorológov sme vás informovali už v pondelok ráno. „V okrese Lučenec sa očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 25 – 40 mm,“" uvádza aktuálne Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).
BABRÁCTVO vlády nás vyradilo z hry! Môže za to chaos v očkovacích potvrdeniach
Výstraha pred dažďom
Meteorológovia vydali výstrahu 1. stupňa pred dažďom, ktorá trvá do utorka 3.00 hod.
„Tento úhrn zrážok predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ uvádza SHMÚ s tým, že predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu.
Ďalšie aktuálne správy
Väčšia hrozba povodne
Meteorológovia však zvýšili aj stupeň výstrahy pred povodňou z trvalého dažďa – 2. stupeň je v Lučeneckom okrese vyhlásený do utorka 15.00 hod.
„Vzhľadom na trvalý dážď a nasýtenosť povodí je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov, zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity,“ dodáva SHMÚ.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Foto: ilustračné