Basketbal Šport

Lučenec posilnil americký krídelník Shelton

Vedenie slovenského basketbalového klubu BKM Lučenec získalo do svojich služieb Američana Dukea Sheltona.

Ilustračný obrázok k článku Lučenec posilnil americký krídelník Shelton
Zdroj: Facebook

Dvadsaťdvaročný krídelník strávil tri roky na univerzite Tampa, ktorá pôsobí v druhej divízii zámorskej NCAA. Shelton patril k oporám tímu a dostal sa aj do jedného z All Star tímov konferencie Sunshine State v sezóne 2016/2017. O rok neskôr sa stal najlepším defenzívnym hráčom konferencie.

„Snažím sa robiť čokoľvek, čo je potrebné na oboch stranách palubovky, aby som pomohol môjmu tímu k víťazstvu. O Lučenci som počul od svojho agenta mnohé, páči sa mi hlavne, že je hala počas domácich stretnutí zaplnená. Teším sa na možnosť a skúsenosť, ktorá na mňa na Slovensku čaká. Budem sa snažiť potešiť fanúšikov, klub a mojich nových spoluhráčov,“ citoval ho portál basketliga.sk.

Shelton odohral v záverečnom roku na univerzite 22 stretnutí s priemerom 13,9 bodu, 11,4 doskoku, 1,3 asistencie, 1,0 zisku a 1,5 bloku na zápas.

„Budem sa snažiť konštantne získavať v útoku a tiež v obrane doskoky. Prinesiem tiež veľkú energiu a vzornú pracovnú etiku. Chcem ukázať, že viem kedykoľvek skórovať, keď to môj tím bude potrebovať. Lučencu chcem dopomôcť k výhram a byť ‚x-faktorom‘, ktorý tím musí mať. Očakávam tiež, že sa naučím mnohé o hre,“ dodal.

Foto: BKM Lučenec FB

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM