Michaela Mozolányová Samospráva

Komunálne voľby: V Lučenci sa chce stať primátorom 6 ľudí!

Zvolebnieva sa. Známy je počet kandidátov na primátora Lučenca aj poslancov mestského zastupiteľstva. V novembrových komunálnych voľbách zabojuje o post primátora 6 kandidátov a o 21 poslaneckých kresiel v lučeneckom parlamente zvedie súboj 24 politických subjektov a 21 nezávislých kandidátov.

Ilustračný obrázok k článku Komunálne voľby: V Lučenci sa chce stať primátorom 6 ľudí!
Zdroj: Webnoviny.sk

O post primátora Lučenca sa v novembrových komunálnych voľbách bude uchádzať 6 kandidátov. Podľa zapisovateľky mestskej volebnej komisie v Lučenci Kataríny Lírovej sa o funkciu primátora uchádzajú piati nezávislí kandidáti. Šiesty sa opiera o podporu strany Priama demokracia. „Kandidátky na posty poslancov doručilo 24 politických subjektov a zaevidovali sme aj 21 nezávislých kandidátov," povedala Lírová.

Počet poslancov mestského zastupiteľstva v Lučenci sa v novom volebnom období zníži zo súčasných 25 na 21. Dôvodom zníženia počtu poslaneckých kresiel je, že v Lučenci klesol za posledné obdobie aj počet obyvateľov. „Bližšie informácie o počte kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva budú zverejnené po prvom zasadnutí Mestskej volebnej komisie,“ dodala na Záver Lírová.

Zdroj: TASR/Dnes24

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM