Boris Macko Rôzne

FOTO: Nádherná novinka v Lučenci. V mestskom parku vyrástla zelená labuť

Ak si Lučenčania myslia, že ich už nemôže nič prekvapiť, tak sa mýlia. Naše mesto má novú atrakciu. Ak ju chcete vidieť, stačí sa vybrať do Mestského parku.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nádherná novinka v Lučenci. V mestskom parku vyrástla zelená labuť
Foto: Boris Macko

Len pár metrov od vstupnej brány udrie do očí labuť, ibaže nie biela, ani čierna, ale zelená. Keďže nie je z kameňa, predsa len je na nej niečo živé. Rastliny, z ktorých je vytvorená. Inšpiráciou pre vytvorenie živej sochy bolo jazierko v parku, pre ktoré sú charakteristické nielen ryby, ale aj kačky a labute, ktoré na ňom plávajú.

„Vzájomnou spoluprácou mesta a dobrovoľníkov sa podarilo v priebehu mesiaca jún vybudovať krásnu rozkvitnutú labuť, ktorá sa stala súčasťou plánovanej rozprávkovej zóny parku. Obyvatelia, ale i návštevníci mesta, sa teraz môžu kochať pohľadom na zeleno-kvetinové umelecké dielo, ktoré ich pri vstupe víta,“ povedal Ján Šnúrik z Mestského úradu Lučenec.

Mesto mohlo vytvoriť túto živú sochu vďaka tomu, že sa zapojilo do grantového systému. Odtiaľ získalo grant vo výške 3 000 eur, ktorý bol účelovo viazaný na vytvorenie živých, zelených prvkov labute. Len pre zaujímavosť, ide o vyplnenie špeciálnym substrátom, trávnatý koberec, výsadbu kvetov, ale aj o samotné zavlažovanie.

Pozrite si krásnu zelenú labuť v našej fotogalérii!

Čítajte tiež:

Veľká atrakcia v Mestskom parku: Lučenec už roky krášlia labute

Obľúbená atrakcia v Lučenci: Zadarmo poteší malých milovníkov koní

FOTO: Zelená labuť v Mestskom parku
7
Galéria
Foto: Boris Macko
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM