Boris Macko Rôzne

FOTO: Lamy, fit cesta aj rybník. Park v Lučenci stojí v týchto dňoch za návštevu

Ani vám sa nechce iba vysedávať doma či za počítačom? Mestský park ponúka aj v horúčavách tienisté zákutia a množstvo príležitostí na relax. Presvedčte sa sami!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Lamy, fit cesta aj rybník. Park v Lučenci stojí v týchto dňoch za návštevu
Foto: Boris Macko / Zdroj: Dnes24.sk

Aj keď čierne labute, ktoré v Mestskom parku pred časom boli, už odleteli, biele aj tak zostali pre Lučenčanov lákadlom. Ľudia si ich fotia a kŕmia. O tom, že sa tu labutiam darí, svedčí aj to, že v máji tohto roka sa vyliahli štyri mláďatá. Vďaka nim vzrástol počet labutí v parku na šesť. To však nie je zo sveta zvierat všetko.

V tunajšej minizoo si prídu na svoje hlavne deti. „Máme tu lamu s mláďaťom, ovcu skrutkorohú, káčerov, holuby, pávy, tri kozičky a perličky,“ vyratúva zvieracie osadenstvo hovorkyňa mesta Michaela Hrnčiarová.

Park ponúka aj fit cesty pre deti a dospelých, kde sa dá, na rôznom náradí, zacvičiť si pod holým nebom. Poteší aj zrekonštruované detské ihrisko, inline dráha a oči milovníkov kvetov zase rozárium s fontánou. Všetky aktivity a výdavky spojené s parkom financuje mesto zo svojho rozpočtu, v prípade zoo pomáhajú aj sponzori.

Ako dodala hovorkyňa, je známe, že park má veľkú návštevnosť a Lučenčania môžu byť naň patrične hrdí. Je významnou dominantou mesta, navyše patrí medzi najkrajšie parky na Slovensku a bez preháňania ho možno označiť za zelené pľúca Lučenca.

Čítajte tiež:

10 tipov z redakcie: Najlepšie, čo Lučenec a okolie ponúknu počas týždňa

Krásy Mestského parku v Lučenci zachytené v OBRAZOCH
11
Galéria
Foto: Boris Macko / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM