Boris Macko Samospráva

FOTO: Kuriózna transakcia v Lučenci. Prečo mesto predalo Okresný úrad?

Na tom, že mestá bežne predávajú či prenajímajú majetok, nie je nič čudné. Niekedy však môže ísť o zvláštnosti, ktoré už na prvý pohľad zaujmú!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Kuriózna transakcia v Lučenci. Prečo mesto predalo Okresný úrad?
13
Galéria
Foto: Boris Macko / Zdroj: lucenec.dnes24.sk

Mestské zastupiteľstvo v Lučenci schválilo predaj jednej z dominánt Námestia republiky. Je ňou budova Okresného úradu. Presnejšie, poslanci sa zaoberali zámerom odpredať z majetku Mesta Lučenec do 60% spoluvlastníckeho podielu spomínanej budovy.

Dôvod na tento krok je jednoduchý. Budova postavená z roku 1971 potrebuje súrne opravu. Náklady na celkovú rekonštrukciu boli vyčíslené na vyše 6,5 milióna eur. Len pre zaujímavosť, hodnota budovy vrátane pozemku bola znaleckým posudkom vyčíslená na 2 330 000 eur.

Preto niet divu, že mesto svoj podiel predáva Ministerstvu vnútra za symoblické 1 euro. Mesto bude aj naďalej vlastniť 40 % podiel na budove s tým, že väčšinový vlastník požiada o nenávratný finančný príspevok na zníženie energetickej náročnosti budovy. V súčasnosti prebiehajú rokovania o konkrétnych podmienkach predaja podielu budovy a zabezpečení jej rekonštrukcie. Pripravuje sa konečné znenie kúpno-predajnej zmluvy spolu s dohodou o užívaní spoločnej nehnuteľnosti, ktoré sú v štádiu pripomienkovania.

Pozrite si budovu Okresného úradu v Lučenci v našej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Budova Okresného úradu potrebuje rekonštrukciu
13
Galéria
Foto: Boris Macko / Zdroj: lucenec.dnes24.sk
Zdroj: lucenec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM