Rôzne

FOTO: Poľovníci a dobrovoľníci vyčistili lokality ôsmich čiernych skládok v Divíne a okolí

Dovedna osem čiernych skládok a ďalšie lokality sa podarilo vyčistiť počas brigády v obci Divín v okrese Lučenec, ktorú zorganizovalo poľovnícke združenie (PZ) Grúň Divín.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Poľovníci a dobrovoľníci vyčistili lokality ôsmich čiernych skládok v Divíne a okolí
14
Galéria
Zdroj: Ľ. Kľúčik/členovia PZ Grúň

Podľa slov Martiny Hustinovej z PZ sa na podujatí zúčastnilo okolo 100 ľudí zo združenia a krúžku mladých priateľov prírody a poľovníctva, no prišli aj občania z Divína a okolitých obcí.

„Odpad sme zbierali nielen v intraviláne, v okolí Divínskeho hradu a priľahlej panskej záhrady, ale aj v riečiskách potokov, pri vodnej nádrži Ružiná a v ostatných častiach revíru. Niektoré lokality sa nám nepodarilo vyčistiť úplne, pretože množstvo odpadu, ktoré tam ľudia systematicky sypali dlhé roky, vyžaduje čas a niekoľko nákladných áut, aby sme boli schopní zbaviť sa ho všetkého,“ priblížila Hustinová.

Dodala, že za necelé tri hodiny vyzbierali viac ako šesť veľkokapacitných kontajnerov odpadu, niekoľko desiatok vriec separovaného odpadu, staré televízory, počítače, skrine, ale aj rozobraté motorové vozidlo, pneumatiky či staré chladničky. „Najväčšiu časť odpadu však tvorili plastové fľaše, plechovky a sklo,“ konkretizovala.

Foto: Ľubomír Kľúčik a členovia PZ Grúň

Čierne skládky v Divíne a okolí
14
Galéria
Zdroj: Ľ. Kľúčik/členovia PZ Grúň
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM