Michaela Mozolányová Rôzne

Dušičky sa blížia: Lučenecký cintorín predĺži otváriacie hodiny počas sviatkov

Prvého novembra si pripomíname Sviatok všetkých svätých, ľudovo nazývaný Dušičky. Cintorín v Lučenci sa na ne pripravuje aj predĺžením otváracích hodín. V článku sa navyše dozviete, kde a kedy budú prebiehať spomienkové stretnutia.

Ilustračný obrázok k článku Dušičky sa blížia: Lučenecký cintorín predĺži otváriacie hodiny počas sviatkov
Foto: Radoslav Dudáš / Zdroj: Dnes24.sk

Z dôvodu blížiaceho sa sviatku a zvýšenej návštevnosti centrálneho cintorína v Lučenci prispôsobí prevádzkovateľ aj otváracie hodiny. V období Sviatkov všetkých svätých a Pamiatky zosnulých bude prístup na cintorín predĺžený od 6:00 až do 22:00 hod.

Na poriadok a bezpečnosť v areáli cintorína a jeho okolí by mali dozerať hliadky mestskej polície. Polícia zároveň upozorňuje návštevníkov cintorína, aby si dávali pozor na svoj majetok a strážili si tašky či kabelky. Ostražití by mali byť aj majitelia áut parkujúcich pred cintorínmi, veci zabudnuté na sedadlách či prístrojovkách môžu lákať zlodejov.

Spomienkové stretnutia venované pamiatke zosnulým v Lučenci

V dňoch 31. 10., 1. 11. a 2. 11. organizuje mesto Lučenec, Zbor pre občianske záležitosti Človek – človeku, Rímskokatolícka cirkev Lučenec, Evanjelická cirkev v Lučenci, Bratská jednota baptistov v Lučenci a Reformovaná cirkev v Lučenci spomienkové stretnutia venované pamiatke zosnulým Zlomené krídla.

Vo štvrtok, 31. októbra o 17:00 hod. sa začne pri veľkom kríži lučenského cintorína ekumenické stretnutie. V piatok, 1. novembra o 17:00 sa pri veľkom kríži začne stretnutie venované spomienke na všetkých zosnulých, a o 19:30 pred budovou Všeobecnej nemocnice s poliklinikou v Lučenci modlitba za nenarodené deti. V sobotu,** 2. novembra o 14:00** sa začne zádušná svätá omša v Dome smútku na cintoríne v Lučenci a o 17:00 hod. spomienka na zosnulých pri veľkom kríži v cintoríne.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM