Správy

Do obcí a miest okresu Lučenec prišlo za posledné roky vyše 30 miliónov eur

Z eurofondov bolo pre okres v rokoch 2016 - 2020 vyčlenených vyše 93 miliónov eur.

Ilustračný obrázok k článku Do obcí a miest okresu Lučenec prišlo za posledné roky vyše 30 miliónov eur
2
Galéria
Zdroj: TASR

Takmer 27 miliónov eur z eurofondov a približne 3,2 milióna eur ako regionálna pomoc (RP) vlády SR prišlo od roku 2016 do obcí a miest okresu Lučenec.

Do tržnice

Vyplýva to zo zverejneného akčného plánu pre tento okres, o ktorom v stredu rokovala vláda na svojom výjazdovom zasadaní v obci Buzitka.

Vládou doposiaľ schválená RP tvorila 4,295 milióna eur, pričom schválených žiadostí bolo 42 a zatiaľ sa poskytlo 27 % z uvedeného objemu.

Napríklad 95-tisíc eur išlo na projektovú dokumentáciu rekonštrukcie existujúcej tržnice v Lučenci, 200-tisíc eur zase na stavbu novej tržnice vo Fiľakove.

Vyčlenili viac

Peniaze plynú napríklad aj na ekodopravu v Lučenci (150-tisíc eur), zriadenie remeselníckej dielne vo Vidinej (58 400 eur) či rekonštrukciu Mestského kultúrneho strediska vo Fiľakove (150-tisíc eur).

Z eurofondov bolo pre okres v rokoch 2016 – 2020 vyčlenených vyše 93 miliónov eur. Doteraz poskytnutých takmer 27 miliónov eur išlo okrem iného aj viacerým podnikateľským subjektom, a to na inovácie, rozšírenie výroby a na zvyšovanie konkurencieschop­nosti.

Ilustračné foto, TASR

Fiľakovo tržnica výstavba
2
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM