Boris Macko Kultúra

Čo ponúka týždeň na prelome mesiacov? Lučenčania majú na výber z atraktívnych akcií

Ani sme sa nenazdali a máme tu posledný júnový týždeň, ktorý prináša množstvo zaujímavých podujatí. Vybrali sme 7 akcii, ktoré sa v Lučenci a okolí oplatí navštíviť.

Ilustračný obrázok k článku Čo ponúka týždeň na prelome mesiacov? Lučenčania majú na výber z atraktívnych akcií
Zdroj: TASR

VÝSTAVA LETECKÝCH FOTOGRAFIÍ NOVOHRAD

do 30:6. 2016, OC Galéria

Do štvrtka je posledná možnosť pozrieť si fotogalérie viac či menej známych miest a obcí Novohradu z vtáčej perspektívy. Stojí to skutočne za to, lebo platí, že niektoré zákutia vyzerajú z výšky úplne inak, ako ich poznáme.

EURÓPSKE HVIEZDNE KINO

1.7. 2016 o 21.30 Letné kino v Mestskom parku

Podujatie je súčasťou Lučenského kultúrneho leta. Premietanie filmov európskej produkcie bude každú nedeľu, jedinou výnimkou je tento piatok. Tentoraz si diváci môžu pozrieť český film Mistři. Ten nadväzuje na poeticu Nudy v Brne, či Divokých včiel. Prezradíme ešte toľko, že ide o súčasný príbeh zo zapadnutej dediny v Sudetoch.

IV. MUZIKANTSKÝ JULIÁLES

2.7. 2016 o 15.00, Reštaurácia Biela labuť

Lučenskí muzikanti a Mesto Lučenec pozývajú na príjemné stretnutie s hudbou rôznych žánrov. Ide o tradičnú akciu, ktorá si už získala fanúšikov. Dvere má otvorené každý priaznivec dobrej hudby a môže spoznať tvorbu domácich kapiel z Lučenca.

CHOVATEĽSKÁ BURZA

3.7. 2016, od 7.00, Mestská tržnica, Vajanského 11

Burza organizovaná spolu so Zväzom chovateľov z Fiľakova ponúka jedinečnú možnosť nakúpiť si všetko, čo sa týka drobnochovu. Či už ide o krmivo, alebo chovateľské potreby. Nielen obyvatelia Lučenca si tak môžu v nedeľu pozrieť či kúpiť aj exotické zvieratá. No v ponuke budú aj ovce, kozy, či prasiatka.

LESNÁ HUDBA

2.7. 2016, od 10.00, Mestský park Fiľakovo

Toto podujatie má dlhoročnú tradíciu v susednom Maďarsku v okolí Mátry. Tentoraz sa však v rámci cezhraničnej spolupráce bude konať aj vo Fiľakove. Okrem iných vystúpia ľudové súbory Duvo zo Salgóotarjánu, Heľpan z Horehronia, zaspieva aj ženský spevácky súbor Melódia.

770 ROKOV FIĽAKOVA

2.7. 2016, od 11.00 Hrad Fiľakovo

Prednáška primátora Attilu Agócsa v rámci festivalu Lesná hudba. Je určená nielen pre priaznivcov histórie, ale všetkých obyvateľov mesta, ktorých zaujímajú pohnuté dejiny Fiľakova.

ZÁVEREČNÝ KONCERT

27.6. 2016 o 15.45 Dom kultúry Poltár

Základná umelecká škola v Poltári pozýva na dnešný záverečný koncert žiakov a študentov umeleckej školy. Vítaní sú nielen príbuzní a rodičia, ale všetci priaznivci hudby rôznych žánrov.

Čítajte tiež:

Kam utiecť v tropických horúčavách? 5 miest v Lučenci a okolí, ktoré vás schladia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM