Boris Macko Samospráva

Chcete garáž? Mesto Lučenec ponúka pozemky

Ak si chce niekto postaviť garáž, no nemá kde, tak môže využiť ponuku mestského úradu. Mesto vyčlenilo celkovo 6 pozemkov v dvoch lokalitách, ktoré si záujemcovia môžu kúpiť. Tento zámer odobrili mestskí poslanci ešte na júnovom zasadnutí zastupiteľstva.

Ilustračný obrázok k článku Chcete garáž? Mesto Lučenec ponúka pozemky
Zdroj: internet

Samozrejmosťou je, že parcely s rozlohou 27 m2 sú určené len na výstavbu garáží, na iný účel sa využiť nesmú. Jeden pozemok je na Ulici Čajkovského, zvyšných päť je v lokalite Ulice A. Jiráska. Uzávierka súťaže bude 1. augusta o 13.00.

Aké sú podmienky, ktoré mesto zverejnilo na svojej stránke? Výberového konania sa môžu zúčastniť fyzické aj právnické osoby, jeden uchádzač sa môže uchádzať len o jeden pozemok. Výška ponúkanej ceny je minimálne 20 eur za m2. Záujemcovia zároveň musia doložiť potvrdený výkaz nedoplatkov, z ktorého bude zrejmé, že nie sú dlžníkmi Mesta Lučenec.

Úspešní záujemcovia musia s mestom podpísať kúpnu zmluvu do 60 dní odo dňa doručenia o výsledku výberového konania. Zároveň musí zaplatiť kúpnu cenu do 10 dní od podpisu zmluvy oboma stranami. Mesto sa istí aj tým, že majitelia pozemkov musia začať s výstavbou garáže najneskôr do 26 mesiacov od vkladu kúpnej zmluvy Správou katastra. V prípade, že túto podmienku nesplní, prichádzajú na rad sankcie vo výške 100 percent kúpnej ceny.

Čítajte tiež:

Na zimnom štadióne musia opraviť strechu. Koľko to bude mesto stáť?

FOTO: Lučenčania sa už nechceli len nečinne prizerať. Oživujú legendárny Strand

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM