Ľubomíra Karmanová Rôzne

Čaro Lučenca zachytené zo vzduchu... Bude podobným záberom koniec?!

Pozrieť si krásy nášho mesta a jeho okolia z výšky, tomu sa len ťažko odoláva. Letecké zábery Lučenca, ktorý bežne obdivujeme iba pri prechádzkach ulicami, takmer vždy očaria obyvateľov. A niet sa čo čudovať. Dôjde ale k zmene?

Ilustračný obrázok k článku Čaro Lučenca zachytené zo vzduchu... Bude podobným záberom koniec?!
Zdroj: Dnes24.sk

Zábery mesta z vtáčej perspektívy očaria snáď každého. Aj Lučenec má svoje videá, ktorými sa môžete pokochať na internete. Jedným z nich je video známeho umelca Petra Kollára Prezentácia mesta Lučenec. V necelých ôsmych minútach sa mu podarilo zachytiť skutočné skvosty nášho mesta z perspektívy, z akej ich nikdy pri obyčajnej prechádzke neuvidíte. O Petrovi Kollárovi a jeho videu sme písali nedávno. Článok si môžete prečítať TU! Úžasné zábery sa podarili aj tvorcom videa Gyula Szabó Memorial House Lučenec Slovakia.

Nastanú ale podobným záberom horšie časy? Letecké videá robené prostredníctvom dronov sa totiž možno toho dočkajú. Drony na Slovensku bude potrebné regulovať zákonom a pri ich používaní bude potrebné zaviesť akýsi druh licencie či pilotného oprávnenia. Uviedol to policajný prezident Tibor Gašpar.

„Drony sa môžu stať aj ohrozením a prostriedkom na porušovanie ľudských práv, čiže je to zase téma, ktorú treba podľa mňa otvoriť v najbližšej dobe," povedal Tibor Gašpar. Ako príklad spomenul, že ich nezodpovedným používaním môže dôjsť k ohrozeniu leteckej premávky či nešťastiu pri kontakte s vedením elektrického napätia.

Na druhej strane si vie predstaviť, že drony by policajtom pomáhali aj pri ich práci. „Každá technológia, ktorá nám môže pomôcť pri dokumentovaní trestnej činnosti alebo plnení úloh, je vítaná,“ uzavrel. Či to už bude tak, alebo onak, uvedené lučenecké zábery sa stihli ešte urobiť pred zamýšľanými zmenami a ak ste ich ešte nevideli, určite si ich pozrite. Videá sú naozaj podarené!

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM