Basketbal Šport

Basketbalový klub BKM Lučenec získal pred novou sezónou ďalšiu zahraničnú posilu

Basketbalový klub BKM Lučenec získal pred novou sezónou ďalšiu zahraničnú posilu. K nováčikovi Eurovia SBL prichádza americký pivot T.J. Bell.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalový klub BKM Lučenec získal pred novou sezónou ďalšiu zahraničnú posilu
Zdroj: pixabay

Pre 24-ročného Bella to bude prvá sezóna v Európe. Päť rokov bol súčasťou univerzity Indiana State, v záverečnej sezóne ako člen základnej päťky dosahoval v priemere 7,2 bodu, 3,7 doskoku a 1,0 bloku na zápas.

S profesionálnou kariérou začal v druhej najvyššej brazílskej lige v klube Macae Basquete. V tíme nováčika by vďaka svojim fyzickým parametrom (203 cm a 113 kg) mal patriť k oporám pod košom.

„Teším sa na fanúšikov Lučenca. Počul som od môjho agenta o klube a fanúšikoch dobré veci. Moje očakávania sú, aby som podával čo najlepšie výkony a urobil všetko preto, aby som tímu pomohol k víťazstvám,“ uviedol pre klubový web Bell pri podpise kontraktu.

Nováčik postupne kompletizuje súpisku na blížiacu sa novú sezónu Eurovia SBL, tréner Rudolf Jugo môže počítať okrem Bella s trojicou posíl – Duke Shelton, Ike Agusi a Jakub Kádaši. Z minuloročného úspešného tímu zostala sedmička hráčov – Johnny Griffin jr., Tihomir Vranjes, Tomáš Mederi, Simeon Jackuliak, Marko Grenda, Dávid Bendík a Patrik Sarna.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM