Michaela Mozolányová Rôzne

Altánok v mestskom parku s novým šatom: Na čo všetko sa dá využiť?

Druhá časť revitalizovaného mestského parku poskytuje Lučenčanom nové športové, ale aj kultúrne príležitosti. Pribudol však aj nový altánok- pozrite, aké funkcie bude plniť.

Ilustračný obrázok k článku Altánok v mestskom parku s novým šatom: Na čo všetko sa dá využiť?
Zdroj: TASR

Lučenecký mestský park je miestom, ktoré vyhľadávajú obyvatelia najmä počas voľných a sviatočných dní. Minulý rok tam samospráva nainštalovala detské interiérové stroje. „Tam si deti precvičujú koordináciu a pohyb. Toto malo veľký úspech a tak sme v rámci revitalizácie parku teraz nainštalovali niekoľko exteriérových strojov na cvičenie aj pre dospelých. Okrem toho sme upravili, predĺžili a zokruhovali chodník pre in-line korčuliarov. Samozrejme, môžu ho využívať aj peší, či už bežci, alebo aj seniori na zrýchlenú chôdzu," povedala primátorka mesta Lučenec Alexandra Pivková.

Samospráva postavila v parku aj nový altánok, ktorý je určený predovšetkým ako pódium pre menšie kultúrne a spoločenské akcie. „Okrem toho sa dá krásne vyzdobiť a použiť aj ako sobášne miesto. Mesto má upravené všeobecne záväzné nariadenie, ktoré dovoľuje robiť sobáše aj v exteriéri. Zatiaľ je altánok v užívaní len niekoľko dní, takže sobáš sme tam ešte nemali. Myslím si však, že je to krásne romantické miesto, ktoré možno niekto ešte využije teraz v závere leta, alebo počas teplých jesenných dní,“ dodala primátorka Lučenca s tým, že zatiaľ ho páry využívajú aj ako miesto pre spoločné novomanželské fotografie.

Altánok v mestskom parku dostal nový šat
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM