Boris Macko Kultúra

5 miest, kde v Lučenci a okolí tráviť čas. Čo rozhodne stojí za návštevu?

Ak sa nudíte a rozmýšľate, kam v našom meste ísť, keď máte voľno, máme pre vás inšpiráciu. Mestský park či vodná nádrž nie sú jedinými miestami, ktoré sa oplatí navštíviť!

Ilustračný obrázok k článku 5 miest, kde v Lučenci a okolí tráviť čas. Čo rozhodne stojí za návštevu?
Foto: Boris Macko

NÁMESTIE REPUBLIKY

Na prvý pohľad možno trochu uletené, ale ak sa zamyslíte, nie je to zlý nápad. Hneď po ruke je obchodné centrum, námestie ponúka lavičky, blízko sú aj ďalšie obchody, cukrárne, či kaviarne. Ak vám nič z toho nevonia, niekedy si stačí len sadnúť a pozorovať z lavičky dianie na námestí.

VODNÁ NÁDRŽ ĽADOVO

Vodná nádrž je miestnym dobre známa. Ľadovo má výhodu v tom, že tu možno tráviť čas aj vtedy, keď slnko nepraží. Sú tu možnosti rybárčenia, viacero ihrísk, dá sa tu posedieť, či opekať. Relaxom je už pohľad na vodnú hladinu a okolitý les.

NOVOHRADSKÉ MÚZEUM

Novohradské múzeum a galéria ponúka okrem putovných výstav aj stálu expozíciu. A na svoje si tu prídu aj tí, ktorí nie sú milovníkmi kultúrnych akcií. Veď spravuje viac ako 25 000 archeo­logických, etnologických, historických a galérijných zbierkových predmetov. Z nich sú obzvlášť cenné zbierky ľudovej keramiky, smaltu a historického skla dokumentujúce dominantné výrobné odvetvia Novohradu. Galerijná zbierka mapuje tvorbu umelcov pôsobiacich v Lučenci a jeho okolí.

MESTSKÝ PARK

Oázu zelene nám môžu závidieť aj vo väčších mestách. Nečudo, náš park patrí aj v rámci Slovenska k najväčším a najkrajším. Altánok, jazierko s rybami, labuťami, či kačkami, rozárium, či minizoo patria k tradičným atrakciám. Okrem toho, prechádzka v parku je sama o sebe relaxom.

ŠOMOŠKA

Tento jedinečný hrad ležiaci na hranici dvoch štátov je sám o sebe unikátom. Polozrúcanina ponúka výlet do stredoveku a čias protitureckých bojov. Nad obcou Šiatorská Bukovinka, ktorá je východiskovým bodom je aj unikátny lom Mačacia. Navyše sa hneď pri parkovisku dá posedieť, opekať, či obdivovať zver v nedalekej obore.

Čítajte tiež:

FOTO: Nádherná novinka v Lučenci. V mestskom parku vyrástla zelená labuť

Obľúbená atrakcia v Lučenci: Zadarmo poteší malých milovníkov koní

Miesta v Lučenci a okolí, kam sa dá zájsť za relaxom v OBRAZOCH
5
Galéria
Foto: Boris Macko
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM