Krimi

Skontrolujte si PENIAZE: Polícia zistila v obehu FALZIFIKÁTY bankoviek, FOTO

Hoci ide o nekvalitné kópie eurobankoviek, ktoré sú označené, že ide o napodobeniny, pri troche nepozornosti je podľa slov polície možné sa nechať nachytať.

Ilustračný obrázok k článku Skontrolujte si PENIAZE: Polícia zistila v obehu FALZIFIKÁTY bankoviek, FOTO
2
Galéria

Polícia v Banskej Bystrici vyzýva ľudí na obozretnosť pri hotovostnom platobnom styku. V obehu zachytila falzifikáty desaťeurových bankoviek. Na sociálnej sieti o tom v utorok informovala banskobystrická krajská polícia.

„Hoci ide o nekvalitné kópie eurobankoviek, ktoré sú označené, že ide o napodobeniny, pri troche nepozornosti je možné sa nechať nachytať. Dajú sa zakúpiť napríklad na známych čínskych internetových trhoviskách,“ uviedli policajti.

Ako pripomínajú, pravé bankovky sú vďaka špeciálnej technológii tlače na dotyk ľahko rozpoznateľné. Pri pohľade na bankovku proti svetlu sa objaví vodoznak s portrétom a ochranný prúžok a pri kontrole naklonením sa v striebristom prúžku objaví portrét Európy a smaragdové číslo vytvára svetelný efekt, ktorý sa pohybuje nahor a nadol. Podrobnejšie informácie k ochranným prvkom jednotlivých bankoviek možno nájsť na stránke Európskej centrálnej banky.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: V Bystrici zachytili v obehu falzifikáty desaťeurových bankoviek
2
Galéria
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM