ELA Správy

Vyťahujte teplé oblečenie: Teploty klesnú o viac ako 10 °C

Slovensko má za sebou chladnú noc, hlásia meteorológovia. Kým v sobotu sme si užili ešte príjemné teplé lúče, o pár dní už budeme potrebovať teplejšie oblečenie.

Ilustračný obrázok k článku Vyťahujte teplé oblečenie: Teploty klesnú o viac ako 10 °C
Zdroj: TASR

Jeseň už cítiť vo vzduchu. Noc zo soboty na nedeľu už priniesla aj prvé mrazy. Najnižšiu teplotu namerali vo Vernári v okrese Poprad. Pri východe slnka dosiahla vo výške dvoch metrov nad povrchom mínus 0,5 stupňa Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na sociálnej sieti.

Od severu k nám preniká chladný vzduch. Teploty pôjdu citeľne nadol a na horách už môže napadnúť sneh.

Výrazná zmena v počasí sa očakáva v strede nasledujúceho pracovného týždňa. Ako informuje portál iMeteo.sk, zatiaľ čo v pondelok budú denné maximá dosahovať +19 až +25 °C, v utorok to bude už +13 až +21 °C, v stredu už len +10 až +17 °C.

„V utorok by mal začať cez naše územie postupovať studený front, ktorý sa bude vlniť. Počas utorka a stredy bude oblačnosti viac, v utorok v západnej, v stredu vo východnej polovici Slovenska.Budeme pozorovať oblačné až zamračené počasie, rozfúka sa severozápadný až severný vietor, no najmä sa výraznejšie ochladí,“ informuje iMeteo.sk.

Od pondelka do stredy sa tak ochladí v priemere aj o 10 °C.

Ilustračné foto, TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM