Katarína Oravská Kultúra

Víkendové tipy: Mliečna súťaž, Majk Spirit, inline jazda, preteky RC áut aj vatra zvrchovanosti

Opäť vám ponúkame pár tipov, ako stráviť víkend. Výber je bohatý a rôznorodý. Posúďte sami.

Ilustračný obrázok k článku Víkendové tipy: Mliečna súťaž, Majk Spirit, inline jazda, preteky RC áut aj vatra zvrchovanosti
Zdroj: TASR

Farmárska mliečna súťaž

Na piatok pripravil Green Pub zaujímavú a netradičnú súťaž. V čo najkratšom čase budú musieť súťažiaci vypiť liter mlieka cez slamku. Súťaž nie je vekovo obmedzená. Môžu sa zapojiť dospelí aj deti. Decká budú mať mlieko dokonca ochutené. Spojiť príjemné s užitočným, pretože veď mlieko je zdravé môžete o 17.00. Vtedy sa začne súťažiť. Prezentácia tímov bude od 15.00 do 16.00. Víťaz získa domáce syrové nite a žinčicu. Pre deti je pripravené aj prekvapenie a premietanie rozprávky na veľkoplošnej obrazovke.

Koncert mladých I.

Počas kultúrneho leta v Brezne prebehnú tri koncerty mladých kapiel. Ako prvá vystúpi breznianska kapela Metafora. Na námestí začne hrať o 17.00.

Slávnostný koncert

V breznianskom rímsko-katolíckom kostole sa v piatok o 19.00 bude konať koncert k 1150. výročiu príchodu sv. Cyrila a sv. Metoda. Vystúpi spevácky zbor Lúčnica ,Chrámový zbor Apoštola Pavla Brezno, Slovenský kresťanský spevácky zbor Krédo Viruju, Sveti Stedan Dečanski zo Srbska a členovia Miestneho odboru Matice slovenskej Brezno.

Green Day Revival

Niečo pre priaznivcov kapely Green Day. V piatok sa v Dart clube na terase uskutoční koncert Green Day Revival so začiatkom o 21.00. Vstup fre­e.

Letné kino: Medená veža

Aj tento piatok si pod šírim nebom môžete pozrieť v mestskom parku zaujímavý film. Tentoraz v internetovom hlasovaní vyhrala klasika – Medená veža. Premietanie začína o 21.00. Letné kino organizuje ZaBeR – Združenie aktívnych Brezňanov. Hlasovať za film na budúci týždeň môžete na webe združenia.

Blasting Box

Skupina Blasting Box navštívi v piatok Brezno. V Bombura klube odohrá rockový koncert od 21.00.

Majk Spirit

Majk Spirit patrí jednoznačne v súčasnosti k našim najväčším hudobným hviezdam. V piatok večer vystúpi v Sirius club so svojou live šou. Viac o Majkovi Spiritovi čítajte v článku Brezno zažije žúrku tohto leta: Majk Spirit to rozbalí so svojou live šou.

Folklórny festival na Bielych Handľoch

Od piatka do soboty bude v Braväcove prebiehať 12. ročník folklórneho festivalu. Okrem viacerých súborov sú pripravené aj sprievodné podujatia. Tešiť sa môžete napríklad na jarmok ľudových výrobcov a tradičných remesiel či výstavu v hasičskej stanici.

Ozveny staroslovienčiny pod Kráľovou Hoľou 2013

Devätnásty ročník festivalu viachlasného chrámového a ľudového spevu s medzinárodnou účasťou sa bude konať od piatka do nedele v Telgárte. Predstaví sa niekoľko folklórnych skupín a tiež zbory. Popritom si môžete pozrieť výstavy fotografií – Telgárt vo fotografii a Osobnosti Lúčnice.

Deň obce

V sobotu od 10.00 bude mať svoj deň obec Mýto pod Ďumbierom. Môžete si pozrieť turnaj O pohár starostu obce v malom futbale. Pripravené sú súťaže pre deti, Zlatý slávik vystúpenia hudobníkov a spevákov a nakoniec zábava.

FO ŽP Šport Podbrezová – FK Pohronie

Úvodný zápas II. slovenskej futbalovej ligy medzi FO ŽP Šport Podbrezová a FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Žďaňa sa bude hrať v sobotu o 17.30 na futbalovom štadióne v Podbrezovej. Vstup je voľný.

Inline jazda

Pre všetkých aktívnych občanov je tu už druhá inline jazda ulicami nášho mesta. Zajazdiť si môžete nielen na inline korčuliach, ale aj na bicykloch. Vstup je zadarmo. V sobotu o 18.30 sa môžete zúčastniť školy korčuľovania a o 19.30 sa začne organizovaný prejazd po miestnych komunikáciách v sprievode polície a zdravotnej služby. O 20.30 akciu ukončí atraktívna tombola.

Kauza Cervanová

Pred 37 rokmi bola zavraždená študentka medicíny Ľudmila Cervanová. Kto sú odsúdení? Kto sú svedkovia a kto sú ľudia označení políciou za svedkov? Dodnes neuzatvorený a medializovaný prípad únosu, znásilnenia a vraždy mladej medičky. Slovenskú dokumentárnu drámu si môžete pozrieť v kine Mostár v sobotu, nedeľu a pondelok vždy o 19.30. Vstupné je 2 €. Film je nevhodný do 15 rokov.

Finlandia Summer Party

Party sa v Sirius clube Brezno chystá aj v sobotu. Hostesky, prezenty a hudobný večer zameraný na české a slovenské hity. Hrať bude DJ Semmy.

RACE´n´WIN

V nedeľu ráno od 10.00 sa budú konať preteky RC áut. Súťaž bude v tanečnej sále Fáber Dance School. Vstupné pre diváka je 3 € a pre hráča 6 €. V cene je občerstvenie a malý darček. Počas súťaže si môžete aj zakúpiť rc modely.

Vatra zvrchovanosti

V nedeľu o 20.00 sa bude konať oslava 21. výročia vyhlásenia deklarácie o zvrchovanosti SR na Jamách.

Filmové delikatesy

Víkendový program zakončí v nedeľu o 21.00 filmový večer v Bombura klube. Pre divákov sú pripravené tie najlepšie filmy z Filmového a fotografického festivalu Tell it Quick (dokumentárne, hrané a animované filmy). Diváci sa počas večerov môžu tešiť na filmové prednášky na tému filmové chyby. Pre divákov sú pripravené súťaže, kde sa aktívne zapoja do hľadania filmových chýb a vyhrajú skvelé ceny.

Zdroj: Brezno.sk, Siriusclub.sk, Bombura.sk, TIK

Víkendové tipy
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM