Kristína Kožiaková Rôzne

TOP 5 atrakcií v blízkosti Brezna: Kam sa počas leta oplatí vyraziť s deťmi?

Nenechajte svoje ratolesti premárniť prázdniny pred telkou či tabletom. Naša redakcia pripravila pár tipov, ako originálne zabaviť vaše dieťa počas leta v okolí Brezna.

Ilustračný obrázok k článku TOP 5 atrakcií v blízkosti Brezna: Kam sa počas leta oplatí vyraziť s deťmi?
Zdroj: ZuZu

Výlet lanovkou k Drakovi

Celodenný výlet lanovkou a návšteva Chopku by namala ujsť dospelákom a nieto ešte deťom. Drak Demián sa už teší na všetky deti, ktoré poputujú v jeho stopách. Z južnej strany sa na Chopok dostanete aj špeciálnou Drakoparkovskou gondolu, ktorou sa môžete voziť počas celého leta 2016.

Na druhej strane Chopku zažijete dobrodružstvo. Lesným strážcom chrániacim poklady celej Demänovskej doliny je milý kamarátsky Drak Demián. Pripravte sa na putovanie po Demiánových stopách. Netreba sa ničoho báť, cestou spoznáte tajomstvá horskej prírody a zabavíte sa.

Čiernohronská železnička a skanzen

Čiernohronská železnička je azda najznámejšia atrakcia z Čierneho Balogu. Je známa po celom Slovensku. V súčasnosti premáva denne počas letnej turistickej sezóny od 2. mája do 30. septembra. Na zážitok z cestovania vláčikom s otvorenými vagónmi sa len tak nezabúda. Železnička vás odvezie aj do lesníckeho skanzenu.

V Lesníckom skanzene zažijete oddych, poučenie aj zábavu v lone prírody. Tak znie hlavná myšlienka jedinečného lesníckeho múzea v prírode. Náučný chodník, ktorý má dĺžku 4 km a 75 zastávok odkrýva tajomstvá lesa, históriu lesníctva, prácu lesníkov, pestovanie, ochranu a význam lesa. Lesnícky skanzen sa nachádza vo Vydrovskej doline v Čiernom Balogu.

Tarzania

Spleť lán a rôznych prekážok upevnených priamo na stromoch. Najbližšiu Tarzaniu nájdete na Táloch, v blízkosti Hotela Partizán, v areáli minigolfového ihriska. Tu zažijete kopec zábavy aj adrenalínu. Je ukrytá v lese avšak s dobrým prístupom. Postavená je z 23 prekážok vo výške približne 5 až 7 m nad zemou. Jej súčasťou je aj trasa pre najmenších lezenia chtivých Tarzančekov, takže si tu prídu na svoje aj rodinky s deťmi.

Letný zážitok zo sedla

Do sedla vaše dietky posadia hneď na viacerých miestach v okolí Brezna.

Spoznajte krásy národného parku Muránska Planina viacdňovým, či len hodinovým putovaním na koni hucul. Vhodné je pre neskúsených jazdcov aj úplných nováčikov. Záleží len na vás, aké dlhé a náročné trasy si zvolíte. Do sedla nasadnete na Zbojskej

Ajax farma je miesto, kde dospelý nájde jazdecké kone a dieťa obľúbených poníkov. Okrem koní tu nájdete aj rôzne iné zvieratká, ktoré určite potešia nielen najmenších návštevníkov.

Od deda po teba

Zoberte vaše ratolesti na vrchol lyžiarskeho strediska v Mýte pod Ďumbierom, v blízkosti Dedečkovej chaty. Tam vyrastá náučný detský chodník. Prvých 11 tabúľ je už osadených a našli si svojich obdivovateľov. Myšlienka, vytvoriť niečo pre deti, aby to malo význam aj pre región vznikla u majiteľov Dedečkovej chaty. Do reality ju pretavili členovia Infocentra Ďumbier a vznikla z toho naozaj krásna vec.

Na lúke nad lyžiarsky strediskom je umiestnených zatiaľ 11 tabuliek. Na každej tabuľke je názorná ukážka hry, ktorú sa hrali naši dedovia. Fotografie sú robené v súčasnosti a deti na nich sú oblečené v pôvodnom odeve z danej doby. Na tabuľke je podrobný popis hry. Pokiaľ sa pri hre spievalo, na tabuľke sa nachádzajú aj noty a text piesne. Okrem prechádzky a krásnych výhľadov môžu deti odložiť elektronické hračky a pohrať sa, ako to bolo v minulosti.

Pozrite si zábery z okolia Dedečkovej chaty v našej fotogalérii.

Môže vás zaujímať:

TOP 5: Nielen adrenalínových zážitkov z nášho okolia

10 FOTO dôkazov, že leto v Brezne a v jeho okolí je NAJ!

Ked deti idú príkladom: Breznianski školáci zbierali odpadky
16
Galéria
Zdroj: ZuZu
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM