Kultúra

Tip na knihu: Otrasná matka. Zábavná kniha, z ktorej budete prskať kapučíno!

Ak aj vás deti občas vytočia a najradšej by ste ich šupli k starým rodičom (aspoň na dva týždne), máme pre vás jeden skvelý tip. Knižnú novinku Otrasná matka, zábavného sprievodcu rodičovstva pre nie úplne príkladné mamičky.

Ilustračný obrázok k článku Tip na knihu: Otrasná matka. Zábavná kniha, z ktorej budete prskať kapučíno!
Zdroj: Dnes24.sk

Výborne to vystihla Pamela Druckermanová, autorka úspešného bestselleru o výchove A dosť!: „Kniha Otrasná matka je skvelý protijed na rukojemnícku situáciu zvanú moderné rodičovstvo. Je podvratná, rozkošná a taká zábavná, že pri nej budete prskať kapučíno.“

Možno aj vy máte občas blízko k otrasnej matke, ktorá by najradšej to svoje „roztomilé“ dieťa zatvorila v izbe, aby ste si konečne v pokoji vypili kávičku alebo v noci zatvorili do zvukotesnej izby, aby vás nebudilo každú hodinu. A to hovoríme len o tých menších deťoch… S tínedžermi sa dostávate na iný level, v ktorom vlasy šedivejú dvojnásobnou rýchlosťou.

Novinka Otrasná matka dáva tipy ako sa nezblázniť pri výchove detí. Presvedčí vás, že byť otrasnou matkou nie je žiadna tragédia. A ak sa občas tak cítite, rozhodne v tom nie ste sama.

Autorkami sú štyri prostoreké matky, ktoré namiesto užívania antidepresív spísali zábavnú knihu plnú rád pre všetky zúfalé mamičky, ktoré sa v úlohe rodiča cítia byť stratené. Okrem iného sa dozviete, ako spať každú sobotu do deviatej, ako necítiť výčitky, keď dieťa strčíte k babke na víkend (týždeň/mesiac/le­to/navždy) alebo ako cestovať s deťmi v aute.

Ak vás Otrasná matka zaujala, prečítajte si úryvok TU.

Ďalší tip na knihu: Od smrti vás delí iba pár centimetrov

Traja muži zakopali nahú ženu do piesku. Je neskoré leto, noc a na pláži jej teraz vytŕča iba hlava. Blíži sa skočný príliv, čiže chvíľa, keď sú Slnko a Mesiac v jednej línii so Zemou a hladina mora sa vtedy zdvihne aj o pol metra. Bežne to býva päť až desať centimetrov. A ľudská hlava meria na výšku približne dvadsaťpäť centimetrov… Vlny sa odrazu žene začali prevaľovať cez hlavu, siahali po ústa, potom po nos. Dýchaciu trubicu jej napĺňala voda. Zaznel prenikavý výkrik. Zahrabaná žena zúfalo nariekala… More stúplo a žena pod jeho hladinou zatvorila oči. Posledné, čo cítila, bolo jemné kopnutie v bruchu.

Prvotriedny severský triler Skočný príliv vás vtiahne od prvých strán a šokuje nečakaným záverom. Ešte pred vydaním vo Švédsku nakúpilo práva na túto knihu vyše 20 krajín. A keď sa kniha konečne objavila na pultoch kníhkupectiev, literárnym kritikom vyrazila dych. Niet divu, veď za príbehom stojí Cilla a Rof Börjlindovci, ktorí patria medzi najskúsenejších švédskych scenáristov. Z ich dielne pochádza napríklad mimoriadne úspešný detektívny seriál Hrob a vražda.

Skočný príliv sa začína neľudskou vraždou mladej tehotnej ženy. Písal sa rok 1987 a vražda mala jedného očitého svedka – náhodou sa ním stal deväťročný chlapec. Vyšetrovateľ Tom Stilton však napriek úsiliu nenašiel motív vraždy, ani páchateľov a nedokázal identifikovať ani obeť.

O vyše dvadsať rokov neskôr sa študentka Policajnej akadémie Olivia Rönningová v rámci seminárnej práce pustí do riešenia nevyjasneného prípadu. K dispozícii má moderné metódy a techniky, novinový archív, spisy, svedectvá, ale chýba jej to najpodstatnejšie, aby sa pohla ďalej – vyšetrovateľ Tom Stilton akoby sa prepadol pod zem. Olivia však nepatrí medzi tých, čo sa ľahko vzdávajú a jej pátranie vedie k neuveriteľným záverom!

Výnimočný debut Skočný príliv od skúsených scenáristov je vynikajúce čítanie pre milovníkov detektívok a trilerov. Z príbehu doslova cítiť mrazivé napätie, autori dokážu precízne vybudovať ťaživú severskú atmosféru, prekvapivé zápletky a ešte prekvapivejšie rozuzlenie.

Viac o knihe, aj úryvok čítajte v internetovom kníhkupectve Bux.sk .

Tip na knihu: Otrasná matka + Skočný príliv
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM