Tomáš Batiz Šport

Svetový pohár v Jasnej sa blíži: Stretnúť sa budete môcť aj s našimi lyžiarkami!

Na platené i neplatené budú rozdelené divácke zóny na historicky prvých pretekoch Svetového pohára žien v alpskom lyžovaní v Jasnej. Ak si návštevníci nestihli zakúpiť lístok do cieľového areálu, využiť môžu niektorú z FAN zón alebo diváckych zón na svahu.

Ilustračný obrázok k článku Svetový pohár v Jasnej sa blíži: Stretnúť sa budete môcť aj s našimi lyžiarkami!
Zdroj: TASR

„Fanúšikovia bez skipasu, lístka na lanovku či do cieľovej zóny môžu využiť FAN zóny s veľkoplošnými obrazovkami, ktoré prinesú priame prenosy pretekov. Bez lístka, len so skipasom sa diváci dostanú na Lukovú, kde je štart pretekov, a na SKI stage na Priehybe,“ informoval člen organizačného výboru Maroš Sýkora. Ako ďalej uviedol, platená cieľová zóna je na Koliesku. Do areálu sa diváci dostanú pešo po zjazdovke Biela púť.

Dopravu do strediska budú regulovať

Vstup do mestských častí Demänová a Bodice bude povolený len na rezidenčné karty. Ostatné autá policajti odklonia na najbližšie voľné odstavné plochy. V rámci organizácie dopravy bude pre návštevníkov Jasnej zabezpečená aj kyvadlová doprava. Autobusy budú premávať bezplatne v trojminútových intervaloch. Na špičkovej úrovni bude zabezpečená aj celková bezpečnosť počas celého priebehu Svetového pohára, o ktorej sme vás už informovali.

V Liptovskom Mikuláši a jeho blízkosti nájdu návštevníci šampionátu záchytné parkoviská s kapacitou 7000 miest v niekoľkých lokalitách. K dispozícii bude parkovisko pre zájazdové autobusy na Komenského ulici, v areáli bývalých Považských kasární, parkovisko pred Tescom na Kamennom poli, Poľnohospodárska ulica, pred Akadémiou ozbrojených síl a Pavčina Lehota. V prípade, že budú tieto kapacity naplnené, k dispozícii bude ešte parkovisko pri akvaparku s 800 miestami.

Prvé kolo obrovského slalomu i slalomu sa začína v sobotu aj v nedeľu o 10.30 h. „Na presun na svoje miesta by si diváci mali nechať dostatočnú časovú rezervu, odporúčame dve hodiny,“ upozornil Sýkora. Dôležitá je podľa organizátorov dobrá zimná obuv, nepremokavá bunda, čiapka, rukavice a slnečné okuliare. Dáždniky nie sú vhodné. Vstup so psom nie je zakázaný, ale neodporúčajú ho.

Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na Go Zuzu stage

Lákadlom pre fanúšikov je Go Zuzu stage, kde sa po pretekoch môžu osobne stretnúť s Veronikou Velez-Zuzulovou. „Záujemcovia tu môžu vidieť jej prvé lyže, na ktorých sa ako trojročná učila lyžovať, jej medaily a dresy, ale aj originál slalomových lyží, na ktorých Veronika vyhráva svetové súťaže,“ pokračoval Sýkora. Počas víkendu tu bude pre divákov simulátor lyžovania, koleso šťastia s atraktívnymi cenami a ďalšie súťaže.

Preteky Svetového pohára žien v obrovskom slalome a slalome sa v Jasnej budú konať v sobotu a nedeľu (5. a 6.3.).

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM