Monika Földešiová Šport

VYHODNOTENIE SÚŤAŽE: S cvičením pilates zmeníte prístup k svojmu telu!

V súčasnej dobe plnej nezdravých fastfoodových jedál či vyčerpávajúcej práce si naše telo vyžaduje veľa pohybu. Jednou z najpohodlnejších metód, kedy svojmu telu doprajete ten správny relax, je pilates. Skúste ho aj vy a určite neoľutujete.

Ilustračný obrázok k článku VYHODNOTENIE SÚŤAŽE: S cvičením pilates zmeníte prístup k svojmu telu!
Zdroj: Dnes24.sk

Vo FLOW pilates centre, ktoré má pobočku v Banskej Bystrici i Brezne, môžete dopriať skutočný pôžitok svojmu telu. Kvalifikovaní inštruktori sa v ňom špecializujú na PILATES ako metódu cvičenia s využitým najnovších vedeckých poznatkov z biomechaniky a anatómie ľudského tela. „Našim cieľom je podporovať širokú verejnosť k pravidelnému a správnemu cvičeniu prostredníctvom skupinových a individuálnych cvičení na podložke, s pomôckami a na stojoch. Pokladáme za dôležité klienta vzdelávať najmä ohľadom prevencie – ktorá sa často zanedbáva,“ vraví Jana Vonkomerová z centra. Pri cvičeniach je podľa nej dôležité sa naučiť správne držať telo, zdravo sedieť a mať ten správny pohybový stereotyp. Filozofia cvičenia tiež spočíva v nastolení rovnováhy medzi telom, mysľou a dušou prostredníctvom vedome kontrolovaných pohybov celého tela.

„V našich centrách cvičíme od ranných hodín (8:00) až do večera (19:30), pričom práve v septembri otvárame nové skupiny pre začiatočníkov aj v týchto netradičných časoch. Privítame medzi nás ľudí zo všetkých vekových skupín, ktorí majú chuť a vôľu zmeniť prístup k svojmu telu, ktoré sa im určite za to odvďačí,“ povedala Vonkomerová.

V centrách v Banskej Bystrici a v Brezne ponúkajú:

• skupinové a individuálne pilates cvičenie
• pilates cvičenie so zameraním na konkrétny šport (futbal, hokej, golf, lyžovanie, jazdectvo, atď.)
• školenia pre inštruktorov pilates I. a II. kvalifikačného stupňa, pre cvičenie s cvičebnými pomôckami, školenia na stroji REFORMER (akreditované Ministerstvom školstva SR)
• špeciálne programy: Pilates a inkontinencia, Pilates a diastasis recti
• rehabilitačné cvičenie pri bolestiach chrbtice s využitím McKenzie metódy
• sprostredkovanie nákupu cvičebných pomôcok (podložky, lopty, valce, arc, thera-band, atď.)
• poradenstvo v oblasti zdravého životného štýlu

Niečo o Pilates

Cvičenie PILATES nesie meno po jej zakladateľovi J. H. Pilatesovi, ktorý túto metódu presadzoval už začiatkom 20. storočia. Vyvinul ju pre každodenných ľudí – ako formu prevencie proti bolestiam pohybového aparátu v dôsledku nesprávneho držania a používania tela, ale aj ako každodenné kondičné cvičenie pre celkovú zdatnosť.

Cvičením pilates je možné zmeniť ohybnosť, silu, pružnosť svalov a tým spevniť celé telo. Cvičenie prebieha len na podložke, alebo sa môžu využívať aj rôzne pomôcky (lopty rôznych veľkostí, Pilates kruh, valec…)

PILATES je vhodný pre všetky vekové kategórie bez ohľadu na celkovú kondíciu, dokonca aj pre ľudí s osteoporózou a s problémami „s krížami“. Cvičením sa dosiahne nielen zlepšenie celkovej telesnej kondície, ale aj dýchania a správneho postavenia tela aj v bežnom živote. Pilates slúži bežným ľudom, ale aj športovcom ako prevencia proti zraneniam a chronickým ochoreniam.

Info: Tel.: 0905 796 921 a na www.flowpilates.sk

Vyhodnotenie súťaže!

V uplynulé dni ste mali s našim portálom Brezno24.sk možnosť hrať o mesačné permanentky na skupinové cvičenia vo Flow pilates centre v Brezne. Dnes vám preto prinášame 2 mená šťastných výherkyň, ktorým týmto gratulujeme.

Jana Janovcová
Veronika Dolinská

foto: www.flowpilates.sk

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM