ELA Rôzne Šport

Šumná stopa povedie tento rok do Argentíny!

Keďže tento týždeň bohato nasnežilo, na Šumiaci sa bude konať tradičné bežkárske podujatie Šumná stopa.

Ilustračný obrázok k článku Šumná stopa povedie tento rok do Argentíny!
Zdroj: horehronie.sk

Tento obľúbený pochod v sobotu 15. februára odštartuje už po piaty raz. Návštevníci sa môžu tešiť na bežkovanie cez lokalitu Argentína, Telgárt a pôjde sa i popri ikonickej Chamkovej stodole.

Budú pripravené dva varianty trasy o dĺžke 21 a 26 kilometrov. K dispozícii bude i stanica s občerstvením a na záver bude pre všetkých športovcov pripravená kapustnica v Pohostinstve pod Úbočou.

Podujatie už tradične organizujú miestni nadšenci pod vedením Milana Lacoviča z Penziónu Drevenica. Štartuje sa na námestí obce Šumiac o 8:30 ráno.

Názov lesa nad Šumiacom Argentína vznikol v dávnych časoch našich starých otcov, ktorých živila práca v lese. Keď chodili rúbať horu do tohto najvzdialenejšieho lesa, na otázku kam idú väčšinou odpovedali – „Tak ďaleko, ako do Argentíny.“ Lesu nad dedinou ostal tento názov až do dnešných dní.

„Bežkovanie pod Kráľovou hoľou sa stalo obľúbeným športom. Preto sa vďaka snahe aktívnych členov našej organizácie upravujú až tri bežkárske trasy o celkovej dĺžke 12 kilometrov. Menšie bežkárske okruhy sa upravujú v lyžiarskom stredisku SKI Telgárt a pod Chmarošským viaduktom. Náročnejší bežkári si môžu zašportovať aj na trase medzi Šumiacom a Telgártom so zastávkou pri Chamkovej stodole,“ vysvetľuje Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Zdroj: horehronie.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM