ELA Krimi

Štvorročný Martinko skončil takmer na smrť dobitý v nemocnici, ublížiť mu mal otec

Otrasný prípad v okrese Brezno. Iba štvorročného chlapčeka z Hronca mal takmer na smrť dobiť vlastný otec. Podozrenie z týrania oznámili polícii susedia dieťaťa už v minulosti.

Ilustračný obrázok k článku Štvorročný Martinko skončil takmer na smrť dobitý v nemocnici, ublížiť mu mal otec
2
Galéria

Vyšetrovateľ obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví 30-ročného muža z okresu Brezno. Ako informuje Polícia Banskobystrického kraja, začiatkom minulého týždňa došlo k fyzickému napadnutiu len 4-ročného chlapčeka.

„Bitkou a kopancami obvinený muž dieťaťu spôsobil veľmi vážne zranenia po celom tele. Chlapčeka po prevezení do nemocnice ihneď operovali a stále je v ohrození života,“ informuje polícia.

Vyšetrovateľ obvineného muža umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. Sudca okresného súdu už rozhodol o jeho väzobnom stíhaní.

Smutný prípad sa ale tomuto chlapčekovi nestal prvýkrát. Martinko skončil po bitke v nemocnici už aj pred rokom. A taktiež kvôli vtedy údajnému týraniu vlastným otcom.

V decembri 2018 bol hospitalizovaný v nemocnici Brezno na detskom oddelení s poraneniami, ktoré mu spôsobil jeho otec. Podozrenie z týrania oznámili polícii susedia dieťaťa. Podľa informácií TV Markíza vtedy na otca podal trestné oznámenie Úrad práce v Brezne a stará mama žiadala na súde o zverenie do jej starostlivosti. Chlapček mal vtedy bývať a navštevovať škôlku v Čiernom Balog.

Okresný sud v Brezne neskôr rozhodol, že chlapec sa musí vrátiť k rodičom a podozrenia o tom, že by ho týral vlastný otec sa nepotvrdili.

Momentálne leží Martinko v Roosveltovej nemocnici v Banskej Bystrici na detskom oddelení anesteziológie a resuscitácie s poranením hlavy, je v umelom spánku a bojuje o svoj život. „Prípad je v štádiu vyšetrovania a keďže ide o veľmi citlivý prípad, podrobnejšie informácie zverejníme, až keď to dovolí procesná situácia,“ dodáva polícia.

Polícia rieši prípad zbitého Martinka (4). Ublížiť mu mal vlastný otec
2
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM