Katarína Oravská Šport

Splav netradičných plavidiel v Brezne: Hron brázdil aj Mikuláš

Štyri netradičné plavidlá sa vydali v sobotu na cestu dolu prúdom Hrona z Brezna do obce Valaská. Jedinou podmienkou pre účastníkov bola dobrá nálada.

Ilustračný obrázok k článku Splav netradičných plavidiel v Brezne: Hron brázdil aj Mikuláš
Zdroj: TASR

Gumové duše, drevotrieska aj PET fľaše

Pri splave netradičných plavidiel neplatili pre účastníkov žiadne pravidlá. Základom dvoch väčších plavidiel boli gumové duše z kolies veľkých mechanizmov. Na nich bola položená drevotriesková doska, ktorá vytvorila pódium plávajúce na vode. Dolu Hronom tak vyplávali obyvatelia púšte aj s palmou či Mikuláš s čertom a anjelom i vianočným stromčekom. Základom ďalších dvoch plavidiel boli polystyrén a PET fľaše.

Dovolenka na člnoch

„Splav sme obnovili po 10 rokoch, pretože sme zistili, že ešte stále máme chuť sa zabávať. Voda je výborná, dokonca som čakala, že jej bude v koryte ešte trochu viac. Obmedzenia u nás neplatia, každý podpísal vyhlásenie, že ide na vlastnú zodpovednosť. Dôležitá je skutočne iba dobrá nálada, ktorú si nesieme sami a rozdávame ju aj ľuďom na brehoch,“ povedala organizátorka podujatia Silvia Vilhanová. Krátko pred stretnutím netradičných plavidiel sa na cestu dolu Hronom pustilo 24 ľudí na 12 člnoch. Admirálom flotily je Ľubomír Ľupták. „Toto je podpichovanie kolegov, nie skutočná hodnosť. My sme priatelia, ktorí sa poznáme už roky, vyše 20 rokov sa približne v tomto termíne vydávame na Hron. Je to náš spôsob prežívania dovolenky,“ dodal Ľupták.

Splav Hrona na netradičných plavidlách
13
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM