Kristína Kožiaková Kultúra

So začínajúcim letom nuda v Brezne nehrozí. Prehľad TOP 10 júnových podujatí

Ani sme sa nenazdali a máme tu jún. Zažiť sa počas neho dajú aj všakovaké zaujímavé akcie. V Brezne a okolí sa chystajú podujatia, ktoré by rozhodne nemali ujsť pozornosti Brezňanov. Vybrali sme rovnú desiatku!

Ilustračný obrázok k článku So začínajúcim letom nuda v Brezne nehrozí. Prehľad TOP 10 júnových podujatí
Zdroj: Dnes24.sk

FESTIVAL DYCHOVÝCH HUDIEB

4.6.2016 13:00, Valaská, námestie

45. ročník festivalu malých aj veľkých dychových orchestrov s medzinárodnou účasťou. Nadregionálny festival dychových hudieb Valaská so zahraničnou účasťou má v našom regióne veľkú tradíciu a výbornú umeleckú úroveň. Festival sa koná nepretržite už od roku 1971. Každoročne sa festivalu zúčastňuje 8 – 10 dychových hudieb z regiónu a Slovenska a 1 – 2 hudby z ČR resp. z okolitých štátov. Na festivale sa udeľujú aj ocenenia pre najlepších hráčov na dychové nástroje z regiónu, ocenenia pre jubilantov a jubilujúce kapely.

ZRAZ MOTOCYKLOV JAWA 250/350 PERÁK

4.6.2016 8:00 – 10:00, Brezno, námestie

Námestie M. R. Štefánika v Brezne zaplnia 4 mája od 8:00 do 10:00 staručké veterány. Už VI. ročník prehliadky motocyklov spojených s jazdou motocyklistov bude tento rok venovaná pretekárovi Mariánovi Hudecovi.

ATLANTÍDA

6.6.2016 19:00, Brezno, Aréna

Nový slovenský muzikál Jána Ďurovčíka s pesničkami Mira Žbirku zavíta onedlho do Brezna. Najnovší slovenský muzikál je plný skvelých hereckých, speváckych a tanečných výkonov. Známe piesne Mra Žbirku, strhujúci dej, to všetko priamo u nás v Brezne v Aréne.

Bicyklom ku koníkom

12.máj 2016 o 8:30, Aréna Brezno – Sihla

Cykloklub Ďumbier pozýva všetkých malých aj veľkých na cyklotúru do Sihle. Na malých aj veľkých čaká program ako jazdenie na koníkoch, strieľanie zo vzduchovky i praku a môžete si aj niečo opiecť na ohníku z vlastných zásob .

BEH OLYMPIJSKÉHO DŇA

15.6.2016 8:30, Brezno, futbalový štadión

Celoslovenské športové podujatie konajúce sa pri príležitosti vzniku Medzinárodného olympijského výboru a je určené pre všetky vekové kategórie. V stredu 15. júna ste všetci vítaní na futbalovom štadióne v Brezne.

STREETBAL ĽUĎOM

18.6.2016 9:00, Brezno, námestie

V Brezne sa uskutoční pilotný projekt pre všetkých nadšencov športu. A na svoje si prídu hlavne streetballisti. Výťažok z akcie poputuje človeku, ktorý to naozaj potrebuje. Víziou organizátorov je vyrásť na najväčšiu charitatívnu akciu okresu Brezno a tým v čo najväčšej miere finančne podporiť čo najväčší počet našich obyvateľov.

TOUR ROUTE 66 BREZNO – HOREHRON

19.6.2016 10:30 Brezno, námestie

Z breznianskeho námestia vyrazia desiatky cyklistov. Takmer 180 km dlhá trať bude viesť po okolitých obciach. Okrem profesionálnych cyklistov sa však na trať postavia aj najmenší! Pre víťazov sú nachystané dresy a hlavná trofej bude veľmi podobná tej, ktorá sa odovzdáva na pretekoch Giro d´Italia.

HUGÁŇ MINI UG FEST

24.6.2016 17:00, Brezno, Dart club

Dart club vás pozýva na 6. ročník Minifestivalu metalových kapiel. Medzi hviezdy ktoré vystúpia na pódium patrí ABSTRACT, RAMCHAT, DEAD GARDEN, ACIF, FORCE, AINT…Všetci nadšenci metalu by si tento minifestival nemali nechať ujsť.

HOREHRONSKÉ DNI SPEVU A TANCA

24.6. – 26.6.2016, Heľpa

51. ročník regionálneho folklórneho festivalu s účasťou slovenských a zahraničných folklórnych súborov. Veľká oslava folklóru na Horehroní sa blíži. Lákadlami pre návštevníkov budú súbory, tradičný jarmok aj výstavy!

NETRADIČNÝ HALOVÝ FUTBALOVÝ TURNAJ

25.6.2016 8:30, Brezno, Aréna

Futsalový turnaj prebehne v Aréne Brezno. Ak fandíte športu, prežite príjemnú sobotu a prihláste sa so svojim družstvom.

Môže vás zaujímať:

Dedina pri Brezne je priam nabitá atrakciami. Vlak na ihrisku aj fašiangy rovno na svahu

Zdroj:Tik Brezno

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM