Kristína Kožiaková Rôzne

Sezóna opekačiek v plnom prúde. Kde pri Brezne si vychutnáte špekáčiky najviac?

Opekačky s rodinou alebo partiou patria v lete k obľúbeným aktivitám. Spríjemníme si prechádzku či večerné posedenie dobrotami, pripravenými na ohni. Kam sa oplatí zájsť v okolí Brezna?

Ilustračný obrázok k článku Sezóna opekačiek v plnom prúde. Kde pri Brezne si vychutnáte špekáčiky najviac?
Zdroj: TASR

Brezno ponúka viaceré možnosti, kde môžete stráviť pekné chvíle a nemusíte pritom chodiť ďaleko. Prinášame vám tri tipy z redakcie, kam sa vybrať na opekčaku.

Rúry

Ponad starý cintorín sa dostanete do oblasti nazývanej Rúry. Je to skvelé miesto na rodinný výlet, ktorý zakončíte opekaním či posedením pri ohni. K dispozícii je tu aj prístrešok do ktorého sa zmestí nejedna veľká rodina. „Na opekačku s rodinou sme niekedy chodili často práve na Rúry. Nieje to náročná prechádzka a je veľmi blízko mesta. Teraz, ako sa oteplilo, sa chystáme opäť posedieť a niečo si opiecť,“ rozpráva o svojom obľúbenom miesta Erika.

Banisko

Vyjdete len pár stoviek metrov ponad nemocnicu a ste na krásnom mieste, kde si môžete užiť pokoj a pohodu. Cestu zvládnu aj tí najmenší. Po peknej prechádzke zasadnú za zaslúžené dobroty, opekané nad ohňom. Ako bonus vám Banisko poskytne krásny výhľad. „My sme sem chodili už ako deti na výlet s celou triedou. Mám na to pekné spomienky. Opekačka so spolužiakmi aj s triednou, no a čo sme sa navymýšľali…,“ smiala sa Monika, keď sa jej vynorili spomienky.

Chamarová

Cestou poza komplex bývalej Mostárne sa dostanete na Lúčky, ktoré poznajú mnohí Brezňania. Ak však pôjdete ďalej, naskytne sa vám krásny pohľad na Brezno aj Nízke Tatry priamo na Chamarovej alebo, ako domáci zvyknú hovoriť, pri kríži. „Chodievali sme sem opekať s partiou. Niekedy sme vzali aj stan a prenocovali sme tam,“ prezradil nám Ondrej.

Môže vás zaujímať:

Mýto bude rozvoniavať dobrotami. Špeciálny bus z Brezna k nim odvezie zdarma!

Za zábavou netreba chodiť ďaleko. NAJ letné víkendové tipy pre Brezňanov

Foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM