Tlačové správy

Sedemnásty K Park je už otvorený, do Brezna prišiel aj Separ

Mladí Brezňania dostali minulý víkend predčasnú odmenu za vysvedčenie, Kaufland im totiž otvoril nové multifunkčné ihrisko, ktoré majú doslova na skok. Vyskúšali si streetbal, lezeckú stenu aj plochu pre kolobežky a skateboardy, užili si tiež parádny Separov koncert pod holým nebom.

Ilustračný obrázok k článku Sedemnásty K Park je už otvorený, do Brezna prišiel aj Separ
Zdroj: Kaufland

Ak ste sa uplynulú sobotu 15. júna nachádzali na ulici Eleny Maróthy – Šoltésovej, určite ste sa nenudili. Za prítomnosti zástupcov spoločnosti Kaufland, mesta Brezno a tiež tváre tohto ročníka projektu, rapera Separa, K Park slávnostne otvoril svoje brány pre všetkých domácich. Po prestrihnutí červenej pásky sa v priestoroch nového športoviska začalo okamžite športovať, tancovať a spievať. O zaujímavý poobedný program sa postarala tunajšia tanečná škola Tanečkovo, švihadloví majstri z Rope Skipping Academy či tanečníci Capoeiry, ale úspech mali aj profesionáli na kolobežkách a skateboardoch. Brezňania si dali do tela aj pri fitness výzve s hudobným podmazom DJ Smarta a nechýbala ani tvár projektu Separ. Ten okrem koncertu rozdával aj svoj merch a autogramy priamo na mieste.

Aby mladí nesedeli doma

Reťazec svoje moderné ihriská stavia po celom Slovensku, jeho cieľom je totiž rozhýbať mladú generáciu, aby sa na chvíľu vzdialila od sociálnych sietí a z offline sveta opäť prišla von, kde sa môže venovať rôznym športom či stretnúť sa s partiou priateľov. „Veľmi nás teší, že projekt má na Slovensku taký veľký ohlas a získava čoraz väčšiu popularitu. Do hlasovania sa zapájajú celé komunity v podobe škôl, mestských častí a rodín, čo je pre nás dôkaz, že deti aj mládež takéto moderné ihriská potrebujú a že na nich radi trávia svoj voľný čas,“ vysvetľuje Lucia Vargová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

Moderné multifunkčné ihriská stavia Kaufland pre mladých, aby na nich mohli aktívne tráviť svoj voľný čas / Zdroj: Kaufland

Obchodný reťazec navrhuje športovo-oddychové areály mladým doslova na mieru, preto na nich nesmie chýbať lezecká stena, streetbalové ihrisko, pingpongový stôl, oddychovo-workoutová zóna alebo špeciálne plochy, na ktorých môžu deti aj tínedžeri jazdiť na skateboarde a kolobežke. Z nového ihriska má radosť aj primátor mesta, JUDr. Tomáš Abel PhD.: „Som veľmi rád, že K Park máme aj na území nášho mesta, v tunajšej relaxačnej zóne, ktorú všetci Brezňania dobre poznajú. Verím, že na svoje si prídu malí aj veľkí a že nové ihrisko bude našim obyvateľom dobre slúžiť. Úprimne sa chcem poďakovať spoločnosti Kaufland, že prišla s takým projektom a vďaka patrí aj všetkým, ktorí sa zapojili do hlasovania. K Park sme pre naše mesto vybojovali spoločnými silami.“

Ďalších 7 K Parkov ešte pribudne

Kaufland v otváraní K Parkov pokračuje aj naďalej, tento rok má v pláne postaviť ich na Slovensku ešte niekoľko. Zároveň prebieha na stránke www.kauflandpark.sk súťaž, do ktorej sa prihlásilo až 23 slovenských miest a mestských častí, aby zabojovali o svoje vlastné moderné multifunkčné ihriská. Výsledky verejného hlasovania budú známe už 4. júla 2024. Pokiaľ sa zapojilo aj vaše mesto, nezabudnite mu poslať svoj hlas.

V Brezne to pri otvorení K Parku žilo pohybom i zábavou, o tú sa postarali aj tanečníci Capoeiry / Zdroj: Kaufland

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy.

Zdroj: Kaufland
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM