Katarína Oravská Správy

Pozor na silný vietor: Meteorológovia vydali výstrahu druhého stupňa!

AKTUALIZOVANÉ. Meteorológovia varujú pred silným vetrom v našom okrese. Na hrebeňoch Tatier môže byť až víchrica!

Ilustračný obrázok k článku Pozor na silný vietor: Meteorológovia vydali výstrahu druhého stupňa!
Zdroj: TASR

Od dnešného skorého rána platí v našom okrese výstraha 1. stupňa pred vetrom. „V okrese Brezno sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 17 – 25 m/s.,“ informujú meteorológovia na stránke Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu. Táto rýchlosť je bežná, napriek tomu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudí a môže spôsobiť škody.

Nadpriemerná rýchlosť vetra

Od včerajšej noci platí na hrebeňoch hôr nad pásmom lesa dokonca výstraha 2. stupňa, ktorá stále trvá. Práve v týchto miestach môže silný vietor dosiahnuť krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 – 35 m/s. „Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ varujú meteorológovi­a SHMÚ.

Búrlivé výšiny

Teplota na horách vo výške 1 500 m má byť okolo 8 stupňov. Fúka prevažne severozápadný vietor 3 až 7 m/s (10 až 25 km/h), ojedinele v nárazoch okolo 12 m/s (45 km/h). Na horách predpovedajú meteorológovia SHMÚ prudký až búrlivý vietor, na hrebeňoch Tatier až víchricu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM