Správy

Polícia Banskobystrického kraja aj cez tieto sviatky dohliadne na bezpečnosť na cestách

Tak ako každý rok a každé sviatky, zvyšuje sa počet účastníkov cestnej premávky. Polícia preto opäť prijala opatrenia na zvýšenie bezpečnosti a plynulosti.

Ilustračný obrázok k článku Polícia Banskobystrického kraja aj cez tieto sviatky dohliadne na bezpečnosť na cestách
Zdroj: TASR

Policajti budú aj počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých dohliadať na bezpečnosť v cestnej premávke, a to už od štvrtka 31. októbra, do pondelka 4. novembra 2019.

Tak ako každý rok a každé sviatky, zvyšuje sa počet účastníkov cestnej premávky. Polícia preto opäť prijala opatrenia na zvýšenie bezpečnosti a plynulosti.

„Dopravní policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na príjazdových cestách k cintorínom a na parkoviskách. Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch,“ informovala Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici.

Počas minuloročných „dušičkových“ dní (1.11. – 4.11.2018) došlo na cestách Banskobystrického kraja k 17 dopravným nehodám, pri ktorých sa 11 osôb zranilo, z toho 3 osoby ťažko. Našťastie pri týchto nehodách nikto neprišiel o život, aj keď ich bolo o 7 viac ako počas „dušičiek“ 2017.

Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť, predvídavosť a ohľaduplnosť a aby vodiči rešpektovali práva chodcov a cyklistov, najmä na priechode pre chodcov a prispôsobili svoju jazdu poveternostným podmienkam.

„V týchto dňoch budú posilnené aj hliadky poriadkovej polície, ktoré budú strážiť verejný poriadok a posvietia si na zlodejov najmä v okolí cintorínov. Železniční policajti dohliadnu na cestujúcich vo vlakoch a na staniciach. Upozorňujeme však, že na svoje veci si treba dávať pozor vždy a všade,“ doplnila Faltániová.

Ak spozorujete osoby, ktoré sa správajú podozrivo, upozornite na ne hliadky polície dohliadajúce na dopravu a bezpečnosť v blízkosti cintorínov. Prípadne kontaktujte políciu na známom telefónnom čísle 158.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: Polícia SR - BB kraj
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM