Krimi

Otec a syn z Nemeckej strávili víkend v policajnej cele. Dôvod je tak trochu kuriózny

Polícia v Brezne obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky dvoch mužov vo veku 19 a 40 rokov z Nemeckej.

Ilustračný obrázok k článku Otec a syn z Nemeckej strávili víkend v policajnej cele. Dôvod je tak trochu kuriózny
Zdroj: TASR

V sobotu (30.3.) o 00.25 hodine na ceste I/66 v Nemeckej, na osobnom motorovom vozidle Škoda Felícia, mladšieho z nich zastavila a kontrolovala policajná hliadka.

Pri kontrole bol vyzvaný, aby predložil doklady potrebné na vedenie a premávku vozidla, nakoľko nie je držiteľom vodičského oprávnenia, doklady nepredložil. Následne ho vyzvali, aby sa podrobil dychovej skúške, pričom mu namerali 0,74 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 1,54 promile.

Mužovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajné oddelenie. Následne o 1.25 hodine v obci Ráztoka policajti zastavili a kontrolovali opäť to isté vozidlo Škoda Felícia, ktoré už viedol ďalší z obvinených.

„Pri kontrole doklady od vozidla nepredložil, nakoľko ani on nie je držiteľom vodičského oprávnenia a pri dychovej skúške mu namerali 0,87 mg/l alkoholu, čo je 1,81 promile. Aj tomuto vodičovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajné oddelenie,“ informovala o prípade Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici.

Po vykonaní procesných úkonov obidvoch umiestnili do policajnej cely a poverený príslušník spracoval podnet na ukončenie veci v super rýchlom konaní. V nedeľu (31.3.) večer sudca okresného súdu rozhodol o výške ich trestu.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: brezno.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM