Katarína Oravská Rôzne

OBRAZOM: Deviataci sa rozlúčili so školou na Mazorníkove vypustením balónov

Dnešné zvonenie školského zvonca ukončilo školský rok 2012/2013. Žiaci dostali vysvedčenia a čakajú ich vytúžené dve mesiace prázdnin. Pre deviatakov na celom Slovensku vrátane tých breznianskych to bolo, ale ich posledné zvonenie na základnej škole vôbec.

Ilustračný obrázok k článku OBRAZOM: Deviataci sa rozlúčili so školou na Mazorníkove vypustením balónov
Foto: Katarína Oravská

Základná škola je už len spomienkou

Dnes sa rozdávali vysvedčenia. My sme sa boli pozrieť, ako dali deviataci zo Základnej školy s materskou školou MPČĽ 35 zbohom svojej škole. Rozlúčili sa spevom a milým slovom. Poďakovali celému pedagogickému zboru. Posledný rok na materskej, základnej, strednej aj vysokej škole je vždy výnimočný a neopakovateľný, teda pre väčšinu študentov. Ale zákonite sa musí skončiť. Rozlúčky bývajú šťastno-smutné. Na jednej strane sa končí jedna krásna etapa života, ale na druhej strane sa otvára niečo nové a nemenej zaujímavé.

Symbolicky vypustili balóny

Na záver deviataci spoločne vypustili farebné balóny. Bola to akási metafora. Tak ako im balóny vyleteli z rúk a rozleteli sa do sveta, tak aj sa aj spolužiaci zo základnej školy rozutekajú na rôzne stredné školy. Spomienky im však už nikto nevezme. Posledný pohľad na balóny, posledné zakývanie. Pred nimi je ďalšia krásna nová časť života. Ešte predtým si však oddýchnu, načerpajú nové sily, stretnú nových priateľov a navštívia nepoznané miesta počas letných prázdnin.

Lúčenie deviatakov so základnou školou
23
Galéria
Foto: Katarína Oravská
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM