Správy

O značku regionálny produkt Horehronie sa dá uchádzať do konca januára

Záujemcovia môžu značku získať v štyroch kategóriách.

Ilustračný obrázok k článku O značku regionálny produkt Horehronie sa dá uchádzať do konca januára
Zdroj: TASR

Až do konca januára budúceho roka môžu záujemcovia posielať žiadosti o udelenie práv na používanie značky regionálny produkt Horehronie.

Ako TASR informovala Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie, ide už o druhú výzvu a verí, že záujem o prestížnu značku bude minimálne rovnaký ako pri prvej.

„V rámci prvej výzvy sme ocenili 16 držiteľov tejto značky. Všetkých prezentujeme na výstavách a veľtrhoch nielen v rámci regiónu, ale i na veľkých podujatiach v Bratislave či Prahe a iných miestach. Záujem o regionálne produkty je obrovský, preto sme radi, že sa nám ako jedinej OOCR podarilo v rámci jedného roku vypísať dve výzvy,“ konštatovala Ridzoňová Hlásniková.

Záujemcovia môžu značku získať v štyroch kategóriách – poľnohospodárske produkty a potravinárske výrobky, remeselné a iné spotrebné výrobky, služby ubytovacích a stravovacích zariadení a doplnkové služby v cestovnom ruchu.

„Držitelia značky regionálny produkt Horehronie majú svoje výrobky, produkty či služby odprezentované na destinačnom webe regiónu Horehronie a mnohé sú dostupné priamo v turisticko-informačnom centre v obci Bystrá,“ dodala Ridzoňová Hlásniková.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM