Jakub Forgács Krimi

Nová mapa kriminality na Slovensku: Je brezniansky okres bezpečný?

Polícia prišla so zaujímavými informáciami. Zverejnila aktuálnu mapu kriminality na Slovensku. Ako na nej svieti náš okres?

Ilustračný obrázok k článku Nová mapa kriminality na Slovensku: Je brezniansky okres bezpečný?
Zdroj: TASR

Slovenská polícia vydáva kriminálne mapy, v ktorých sú rozdelené jednotlivé policajné okresy do niekoľkých úrovní. Záleží to od počtu zistených trestných činov v jednotlivých oblastiach.

Na mape celkovej kriminality za druhý štvrťrok 2016 sú do prvej, najnižšej, úrovne zaradené okresy s počtom zistených trestných činov 204 až 208. Patria tam policajné okresy Svidník a Bánovce nad Bebravou. Naopak, v dvanástej úrovni, teda v úrovni s najvyšším počtom zistených trestných činov t.j. 1 724 až 2 256, sa nachádzajú policajné okresy Košice a Trnava.

Brezniansky policajný okres (do ktorého patrí iba okres Brezno) je zaradený v mape celkovej kriminality do tretej úrovne. To znamená počet zistených trestných činov 294 až 380. Miera objasnenosti v našom policajnom okrese predstavuje 78,63%.

Okrem mapy celkovej kriminality zverejnila polícia aj ďalšie mapy za druhý štvrťrok 2016. Zostavené sú podľa druhov jednotlivých trestných činov. Ako na tom je náš policajný okres, čo sa týka počtu ekonomických, majetkových, mravnostných či násilných trestných činov – si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Čítajte tiež:

Muži zákona sa chystajú do akcie: Čo plánujú na cestách v okrese Brezno?

Foto: ilustračné

FOTO: Jednotlivé mapy trestných činov v SR za druhý štvrťrok 2016
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM