Najchladnejšie bolo v dolinách a kotlinách stredného Slovenska, extrémne nízke teploty boli i na Horehroní
V noci na pondelok bolo najchladnejšie v dolinách a kotlinách stredného Slovenska, kde meteorológovia ojedinele namerali teplotu aj pod -18 stupňov Celzia.
V noci na pondelok bolo najchladnejšie v dolinách a kotlinách stredného Slovenska, kde meteorológovia ojedinele namerali teplotu aj pod –18 stupňov Celzia.
Napríklad v Čiernom Balogu, Brezne a Ružomberku. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.
Výnimočne to môže byť podľa meteorológov aj nasledujúcu noc, a to aj na východe krajiny. Očakáva sa tam totiž menej oblačnosti a spočiatku aj slabý vietor.
„Na ostatnom území bude oblačnosť od západu postupne pribúdať (na západe už v priebehu pondelka), a preto tu vhodné podmienky na výrazný pokles teploty nebudú počas celej noci,“ spresnil SHMÚ.
Ilustračné foto, TASR