Katarína Oravská Krimi

Lúpežný prepad potravín: Predavačka čelila hrôze, ušla pred lupičom s pištoľou!

Vyšetrovateľ obvinil zo zločinu lúpeže Mareka (33) zo Zvolena a Tomáša (27) z Hriňovej. Podľa polície v utorok krátko pred 20.00 hodinou, po predchádzajúcej vzájomnej dohode, lúpežne prepadli predajňu potravín na ulici Kolkáreň v Podbrezovej.

Ilustračný obrázok k článku Lúpežný prepad potravín: Predavačka čelila hrôze, ušla pred lupičom s pištoľou!
Zdroj: Webnoviny.sk

Podľa polície Marek v priestoroch pivníc odovzdal Tomášovi plynovú pištoľ, následne išiel do predajne urobiť nákup s cieľom zistiť, kto sa v predajni nachádza.

„Po zaplatení z predajne odišiel a dal znamenie Tomášovi, ktorý vošiel do predajne. V pravej ruke držal plynovú pištoľ, ktorú namieril na predavačku a pýtal od nej peniaze. Pištoľ obtiahol, načo predavačka ušla do zadnej časti predajne a Tomáš sa pokúšal otvoriť pokladňu. Keď sa mu to nepodarilo z predajne vybehol. Nič neukradol ani nespôsobil predavačke žiadne zranenie,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Vyšetrovateľ obidvoch umiestnil do policajnej cely a spracoval návrh na vzatie ich do väzby. Za túto lúpež môžu byť potrestaní odňatím slobody na 7 až 12 rokov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM