Katarína Oravská Správy

Korupčná kauza Osrblie: Špecializovaný súd uložil podmienečné tresty a pokuty

Podmienečné tresty odňatia slobody a finančné pokuty uložil špecializovaný súd aktérom kauzy úplatkov pri rekonštrukcii biatlonového areálu v Osrblí. Informuje o tom dnešné vydanie denníka Sme s tým, že súd rozhodol bez hlavného pojednávania trestným rozkazom a verdikt zatiaľ nie je právoplatný.

Ilustračný obrázok k článku Korupčná kauza Osrblie: Špecializovaný súd uložil podmienečné tresty a pokuty
Foto: Katarína Oravská

Ku korupčnej kauze došlo ešte za vlády Ivety Radičovej. Martin Novotný, bývalý externý Radičovej poradca pre hospodárstvo, dostal podľa Sme rok podmienečne a pokutu 10.000 eur. Rovnako obišiel aj jeho spolupracovník Igor Líška, ktorý bol veľvyslancom v Keni. Peter Kňazík, šéf firmy, ktorá areál rekonštruovala, dostal podmienečne deväť mesiacov, jeho komplic Pavol Prečuch pol roka. Verdikt prijal iba Kňazík, Novotný s Líškom sa odvolali, a tak bude nasledovať hlavné pojednávanie.

„Súd vydal trestný rozkaz, ktorým uznal všetkých štyroch obžalovaných za vinných a uložil im podmienečné tresty odňatia slobody,“ povedala denníku hovorkyňa Katarína Kudjáková.

Úplatok ako provízia za vybavenie dotácie

Sme pripomína, že polícia Líšku zadržala v júli 2011, keď v Novotného kancelárii prevzal 30.000 eur od šéfa stavebnej firmy, ktorá rekonštruovala biatlonový areál v Osrblí. Úplatok mal byť províziou za vybavenie dotácie 300.000 eur z premiérkinej rezervy.

Novotný trvá na tom, že s korupciou nemá nič spoločné. „Od začiatku tvrdím, že som v danej veci nevinný a chcem to preukázať na súde,“ povedal Sme.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM